Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gépészmérnöki, vagy pénzügy-sz...

Gépészmérnöki, vagy pénzügy-számvitel másoddiploma?

Figyelt kérdés

Jelenleg villamosmérnök szakon vagyok végzős, de szeretnék megcsinálni egy második diplomát. Tudom fura, hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz. Mégis mit érnék egy villamosmérnöki és egy pénzügy számvitel , illetve egy villamosmérnök-gépészmérnök párosítással minden szempontból (fizetés szempontjából is). Két műszaki diploma után gondolom több fizetést adnak vagy csak annyi, hogy könnyebb lesz bekerülni egy munkahelyre és a fizetés kb annyi mintha csak egy lenne?


Köszönöm a segítséget!


2011. márc. 10. 22:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Pénzen kívül más is létezik a világon...
2011. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értékes hozzászólást! A minden szempontból az azt jelenti hogy minden szempontból. Szerintem az ember azért megy egyetemre, hogy utána ne kelljen nyomorogni és kétkezi munkát végeznie. Sok helyen hallottam hogy jó ha van egy mérnöknek közgazdász diplomája, de nem látom be miért jó ez annyira.
2011. márc. 10. 22:16
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha villamosmérnök leszel azzal jó fizetésed lesz, nem kell kínlódnod ilyeneken.
2011. márc. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha villamosmérnök vagy és van hozzá egy gazdasági diplomád, akkor igen gyorsan ívelhet felfelé a pályád mint vezető. Értesz a szakmához, és a számokhoz is, jó kombináció. Ismerek pár ilyen embert, kb 10 év alatt komoly cégek felsővezetésébe jutottak.

Persze, azt válaszd, ami érdekel!

2011. márc. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Ha te csak a pénz miatt mentél egyetemre akkor nagyon tudok gratulálni. Egyetemre nem azért jár az ember hogy ne kelljen nyomorognia hiszen az nem nyomorog aki dolgozik. Egyetemen hivatásra képzik az embert, egy olyan dologra amely nem csak szakma hanem érdeklődési kör és olyan tárgy amelynek az ember szívesen szenteli az életét.


Nem sokban térsz el a tömegegyetemistától. De nem kell aggódni, fognak változni a dolgok...

2011. márc. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Dr. Strangelove-nek. nagyon tudok gratulálni, hogy ennyire hülye vagy, hogy még azt sem tudod, hogy a legtöbb diplomás hátránnyal indúl a munkaerő piacon, mivel nem kell senkinek mert nincs állás, máshova meg azért nem mert túlképzett, ellentétben a szakmunkással.
2011. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Pont azért nem kell senkinek a sok diplomás mert 4-6-8 évig ülnek, beléjük verik az egoizmust aztán tartják a markukat a BMW-re meg a havi fél milliós nettó fizetésre. Az igazság fáj. A bolognai rendszerű alapképzésben résztvevő diplomások munkáját jelenleg egy OKJ-s képesítésű is el tudja látni... Nem lenne az a sok tudálékos ember aki csak főnök akar lenni akkor a felsőoktatás sem tartana ott ahol most!
2011. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30%
Ui.: Csak azt felejtik el sokan, hogy nem attól főnök valaki mert sok a fizetése és bmw-vel jár. Amellett hogy nincs is magánélete az ilyen elit embereknek, felelősség is jár amellé a beosztás mellé. Ezért jelentéktelen, hogy akkor most 2-3-4 diplomája van-e valakinek, mert ha zsigerből balfék lehet 100 diplomája is ha nem tud a döntéseiért felelősséget vállalni és egyik végzettségében sem mester, csak egy kiképzett bólogató...
2011. márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én nem tartom olyan okosnak hogy félmilliós fizetésem legyen.Én csak egyszerűen azt szerettem volna megtudni, hogy karrierlehetőség szempontjából melyik a szerencsésebb, mert igaz, hogy a 2 szak teljesen más de mindegyik egyformán érdekelne és nem tudok dönteni. Kíváncsi lennék néhány véleményre.
2011. márc. 11. 18:38
 10/16 anonim ***** válasza:

Dr. Strangelove ez DEMAGÓGIA ! Nagyon sok értelmes Természettudományi Bölcsészettudományi egyetemet végzett van, akinek a pályája reménytelen, mert leépítették és még a tescoba sem veszik fel eladónak vagy árufeltöltőnek, mert túlképzett. Itthon általában a haveri kör szokott főnöknek bekerülni:P. Akik aztán sz*rnak az egészre, de akkor is foglalkoztatják őket.

Nagyon sok cégnél rosszúl végzik el a feladatokat, én is most fogok netet váltani mert szándékos túlforgalmazást állapítottak meg és ha bemegy az ember csupa léhűtőt lát, de nem azért mert az értelmeset veszik fel, hanem mert a hülyét.

2011. márc. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!