Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy kell idegennyelvű önéletr...

Hogy kell idegennyelvű önéletrajzot írni?

Figyelt kérdés

Pl. a nevet fordítva kell beleírni vagy "magyarul"? Az ékezetet minden esetben el kell hagyni? Aláríni gondolom magyarul kell (vezetéknév, keresztnév).

Amikor a várost írom (pl. dátumnál vagy, hogy melyik városban dolgoztam/tanultam) mindig oda kell íni az országot is? Ha igen, akkor milyen sorrendben? Előbb a város, aztán az ország?

Amikor a címemet megadom, a irányítószámot is meg kell adni?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. márc. 14. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
a profession.hu oldalon nézz idegen nyelvű önéletrajz mintákat
2011. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én magyarul írtam a nevemet, ékezetekkel, és rendes sorrendben. Aláírni soha nem kell egy önéletrajzot, hiszen nem levél.

A városnév után nem árt odaírni az országot, ha azért kell idegennyelven írni az önéletrajzot, mert külföldi fogja olvasni, amúgy nem biztos, hogy fontos, de sok helyet nem foglal....Előbb a város, aztán az ország.

Címhez szoktak irányítószámot is írni.

De neten rengeteg példát lehet találni tényleg, nézgelődj.

És nem csak egy jó módszer van. Többféle elfogadott változat létezik.

2011. márc. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már megírtam az önéletrajzot, meg a motivációs levelet, mert már korábban utánanéztem, hogy néznek ki ezek. Csak a kérdéseimre nem találtam meg 100%-ban a választ. A nevet pl. mind a kétféleképpen láttam írni, az országot csak egyszer írják le (általában a születési dátumnál). És az önéletrajzot - ugyanúgy, mint a motivációs levelet - alá kell írni! Számomra legalábbis ez derült ki az eddig látott mintákból.
2011. márc. 14. 22:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Eleve csak akkor tudod aláírni, ha kinyomtatva adod oda. De különben nincs semmiféle "kell" az önéletrajzban, azt írod bele, ami pozitív, úgy hogy a legjobb képet mutassa rólad. A minta valóban csak minta, nem vagy köteles követni.
2011. márc. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!