Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi teendőm ilyen esetben?

Mi teendőm ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Munkáltatóm felszámolás alá került, míg GYED-en voltam. A munkaviszonyom azóta is él. A felszámoló biztos nem hajlandó a munkaviszonyomat megszüntetni és a papírjaimat kiadni, mondván, hogy nem kapott a cégtől semmilyen iratot. Én az egészségbiztosítótól kikért hivatalos igazolással bizonyítottam neki, hogy a munkaviszonyom papíron jelenleg is él. Ennek ellenére sem tesz semmit. Közel egy éve harcolok vele, ezalatt nekem sem munkanélküli, sem semmi nem jár, hiszen papíron van munkahelyem. Aki tud kérem segítsen!
2011. márc. 23. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Fordulj a munkaügyi felügyelethez...
2011. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

és azt hiszem ebben a doksiban olvastam valami hasonlót


jhnnsclvn.files.wordpress.com/2010/09/3-dolog1.pdf


bocs ha mégis tévednék

2011. márc. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. A munkaügyi főfelügyelőség azt válaszolta, hogy nem tudnak mit kezdeni a felszámolóval, mert tett egy nyilatkozatot, hogy nem kapott iratanyagot a cégtől. A felszámolást elrendelő bíróságnál is kifogást emeltem, onnan is megkaptam a választ, hogy nyugodjak bele, nincsenek papírjaim. Ügyvédre meg sajna nincs keret. Reméltem, hogy valaki tud valami okosat mondani.
2011. márc. 23. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:

B@sszus.. ilyen lehet?

A pofám szakad le az ilyenektől!?

Már bocsi...


Akkor esetleg a volt főnököddel kellene beszélni, feltéve ha nem húzott ki külföldre.. azért szerintem ez gáz, hogy mindenki mutogat a másikra,közben meg te szívod meg...... vagy esetleg a munkaügyi hivatalba kellene menni, hogy ilyenkor mit lehet tenni, gondolom ők nem először fognak ilyenbe belefutni, lehet mondanak ott valami hasznosat..

2011. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A főnökömmel egy utcában lakom, ám 3 év alatt kb 2-szer sikerült vele találkoznom, általában külföldön van. Gondolhatod, hogy voltam a munkaügyi központban, ott azt mondták, nekik nincs jogkörük eljárni, csak a kapott papírokból dolgoznak. Ha nincs papír, hát nem adnak semmit. Nem érdekli őket, hogy éhen halsz-e a gyerekeiddel vagy sem, ők elvannak a babérjaikon.
2011. márc. 24. 09:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Ó...b@sszák meg...én meg azt hittem, hogy legalább ide-vagy oda küldözgetnek, hogy ezt vagy azt próbáld még meg... de így... ne haragudj, de ilyenekre annyira fel tudom kapni a vizet, hogy csak na...


Esetleg lenne még egy tanácsom, ha nagyon elkeseredett vagy és már nem kapsz hasznos tanácsokat akkor keresd meg a TV2 (híradót), vagy az RTL klubbot (házon kívül-t) vagy a hír tv-n a (panaszkönyvet) vagy még esetleg a magyar 2-esn a TV ügyvédjét...szerintem nem leszel/vagy egyedül és jó esélyed van arra hogy fizetés nélkül is foglalkozzanak az ügyeddel...


Vagy esetleg valamilyen jogi fórumot... aztán a főnöködet elkapjuk egy sötét sikátorban és aláíratjuk vele a papírjaidat :)

2011. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ez még nem is jutott eszembe, hogy a nagy nyilvánosság elé tárjam az ügyet.
2011. márc. 25. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!