Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nő vagyok,37 éves munkaviszonn...

Nő vagyok,37 éves munkaviszonnyal. A 40 év szollgálati időm 2,5 év mulva lesz meg. Egészségem megromlott, már alig birom a lépcsőket. Semmi lehetőség nincs arra, hogy valahogy megváltsam ezt az időt, vagy bármi módon ne kelljen bejárnom? Közszolga.

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 09:08
1 2
 11/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Az hogy jogszabályi leírás hol van róla, nem tudom, de be kell menni a nyugdíjbiztosítóba és utána kérdezni.
2011. márc. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A cikkben is szerepel, hogy "A nyugdíjkorhatár elérése fontos, aki még nem érte el, az nem köthet megállapodást. A lehetőség egyébként a nők korkedvezményes nyugdíjazásához sem használható föl.", "A gond, hogy vásárolni csak az tud, aki elérte a nyugdíjkorhatárt, és közvetlenül a nyugdíjazás előtt van."


Tehát ez a lehetőség nem jó arra, hogy előbb mehess nyugdíjba. Ez azoknak lehet jó, akik magánnyugdíjpénztártagok maradtak, és így nem szereznek további szolgálati időt. De ha mondjuk 1-2 év szolgálati idő hiányzik ahhoz majd, hogy állami nyugdíjat is kaphassanak, akkor pénzért azt majd megválthatják.

2011. márc. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
53 éves vagyok-
2011. márc. 28. 07:54
 14/14 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
De magyarul lehetséges a nyugdíj megvásárlása, de csak akkor ha nőknél pár év hiányzik a 40 ledolgozotthoz illetve férfiaknál ha betöltötték a 60-t.
2011. márc. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!