Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor lesz szabadságom?

Szilvia33333 kérdése:

Mikor lesz szabadságom?

Figyelt kérdés
Spárba dolgozok 3 hete és 90 napos a próbaidőm ami júliusba jár le, a hónap végén. Azt kérdezném, hogy júniusba én már kérhetek e szabadságot vagy a 3 hónapos próbaidő alatt nekem nem jár?
2011. ápr. 11. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbaidő alatt nem veheted ki a szabadságot. Ellenben időarányos szabadság az jár. Az alapszabi 21 nap/év, ez a koroddal és a gyermekei számával emelkedik. Kor alapján 2 évente 1 emelkedik nappal, a gyerekek után pedig 2 plusz nap jár.
2011. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az, hogy próbaidő alatt nem veheted ki a szabadságod – ebben a formában nem igaz. Én volt, hogy kivettem, illetve beosztottnak kiadtam.

Az tény, hogy általában nem nézik jó szemmel, illetve sokszor nem szívesen adják ki még olyankor.

2011. ápr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát én most voltam közmunkán, önkormányzatnál -ott nyilván tudják mit hogy lehet- és azzal kezdték, hogy 6 nap szabim van, az egy hónap próbaidő letelte után vehetem majd ki...
2011. ápr. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs olyan szabály, hogy nem lehet próbaidő alatt szabadságot kivenni. Annak idején, amikor elkezdtem dolgozni, már az interjún tisztáztam, hogy be van fizetve a nyaralás pár héttel későbbre, és egy szó nélkül el is engedtek. Meg azon kívül sem szóltak soha, ha valami miatt egy-egy napra elkéredzkedtem. Tapasztalataim szerint a próbaidő csak amolyan névleges dolog, valójában ugyanolyan munkatársnak tekintetnek már akkor is, mint a véglegesítésed után.
2011. ápr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!