Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szüleimnek 50....

Mit tegyek? Szüleimnek 50. házassági évfordulójuk lesz, anyám nagyon szeretné, ha minden gyereke ott lenne. Több mint ezer km távolságra lakunk. Nagyon drága az út, és szabadságom sincs annyi.

Figyelt kérdés

Ráadásul szerintem a házassági évforduló intim ünnep. Vigye el apám anyámat egy wellness hétvégére vagy ilyesmi.Ráadásul apám 70.születésnapja lesz előtte egy hónappal,ez alkalommal befizettük őket egy 3napos két személyes ,ellátást is tartalmazó pihenésre,közel hozzájuk,hogy ne kelljen sokat utazniuk,egy felkapott helyen. Anyám nem engedte,hogy apám elfogadja ezt az ajándékot,mert ő ragaszkodik ahhoz,hogy az évfordulóra menjünk. Nincs szabadságom rá!

Egy hónapja meglátogattuk őket,gyerekekkel anyám veszekedett ok nélkül,mintha direkt izzította volna a hangulatot.


2010. máj. 17. 10:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Én nem értek veled egyet, azért ötvenedik házassági évforduló nem kis dolog az ember életében. Énnekem természetes dolog lenne, hogy ottlegyek, és ünnepeljem őket. ajnos nekem ilyen problémám nincs, a szüleim húsz éve néhány évvel az ötvenen túl egy szempillantás alatt magamra hagytak. Ezer km szerintem nem olyan nagy távolság (sacc. olaszország, németország, svájc, anglia). De tudod. Én biztosan örömet okoznék ezzel a szüleimnek, hogy meglátogatom őket.
2010. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%
Bocs, helyesen: De Te tudod.
2010. máj. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%

Nehéz kérdés. Ha csak a pénz a probléma, akkor csináljátok azt, hogy oké anyu-apu hazamegyünk, de a wellness hétvégét már nem tudjuk állni. Ezt azért gondolom megértik. Vagy legalább is az én szüleim mindig megértik,ha valamire nincs pénzünk.

Ha szabadságod már nincs, akkor max. elmehetsz két napra táppénzre. Én a helyedben hazajönnék. Ha meg tudjátok kint oldani a gyerekfelügyeletet, akkor hagyjátok "otthon" őket. Két napra lehet, hogy nem éri meg rángatni a gyerekeket!

2010. máj. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A wellness hétvége ára odaveszett,mert nem engedi anyám,hogy elmenjenek./ Ráadásul kifizetetlen csekket hagyott maga után az akció, amit pótolnunk kell következő fizetésből/ Kocsival az út 12-14 óra hozzájuk,nem lehet megfordulni egy szombat vasárnap alatt,ráadásul feleségemmel felváltva dolgozunk szombatonként,hogy gyerekek se legyenek egyedül.Nincs rá pénzünk,és nekem szabadságom sem. 70. születésnapra próbáltuk megszervezni összes testvért,de anyám olyan féltékeny apámra belebetegszik ha megajándékozná bárki úgy,hogy ő abból nem részesülhet. Hozzá kell tennem nagyon rossz anya és feleség volt, apám volt úgy,hogy az állomáson aludt egy padon( egyetemi tanár létére,és nem részegen), mert elüldözte otthonról,és még a bankkártyáját is ő kezeli.
2010. máj. 17. 10:52
 5/23 anonim ***** válasza:
56%

Beszeld meg a testvereiddel,hogy mikor tudtok mindannyian ott lenni es unnepeljetek akkor.

Esetleg menj egyedul,az olcsobb.

Ne arra gondolj,hogy milyen kellemetlen tud lenni az anyukad,hanem hogy milyen oromet okozna a jelenleted a szuleidnek egy ilyen fontos alkalommal.

2010. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem illene megtisztelni a szüleidet egy ilyen nagy alkalomkor azzal, hogy ott van a családjuk, a szeretteik osztoznak az örömben, önneplésben.

De ezt neked kell eldöntened.

A szabadságot nem is értem, még a fél év se telt el és már nincs 1-2 napod? Ilyen önnepük sose lesz többet...

De ezt tényleg te tudod, hogy "megérdemlik-e".


Kicsit nekem az jutott eszembe, hogy majd a temetésére se mész el, mert nincs szabid és különben se volt olyan jó anya? Már elnézést a képért, de kb. ez olyan nekem.

Csak mert inkább életében jelezd a tsizteletet feléjük, amiért megszült és felneveltek téged... Szerintem...

2010. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
25%
Miért nem fapadossal repültök? A barátnőmék olaszországban élnek, az út 12 óra kb kocsival, és minimum 60 ezer ft, repcsivel bő másfél óra, és négyen 25 ezerből megússszuk.
2010. máj. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
22%

Megsertodtel azon,hogy nem tetszett a szuletesnapi ajandekod.Talan meg kellett volna tudakolni elotte,hogy kedvukre lenne-e wellnessezes? Igy nem veszett volna karba a penzed.Ezert nem neheztelhetsz rajuk.

Olyan erzesem van,mintha az itteni valaszokbol varnad a sajat dontesednek a jovahagyasat.

2010. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nem nem sértődtem meg,de fáj, hisz apámnak nagyon tetszett az ajándék,és végül is az ő születésnapjáról van szó.Szeretett volna elmenni,de anyám nem engedi,mert ő neki nincs kedve hozzá.Ez fáj,hogy az apámmal való jó kapcsolatot próbálja gátolni.Itt kevés szabadság jár, s anyám miatt már 2X vettem ki egy-egy hetet idén,mert látni akart minket,kitalálta,hogy rákos beteg (ezt időnként,vagy egyéb halálos betegséget kitalál),de hála Istennek mindig kiderül,hogy semmi baja.Feleségem védi,hogy talán szenilis, de öcsém is emlékszik,hogy ugyanilyen volt 30 éve is...
2010. máj. 17. 11:59
 10/23 A kérdező kommentje:

Ja igen,természetesen mivel életében is látogatjuk,a temetésére is el fogunk menni. Részemről ha mást is látnak egyesek bele,mindent elkövetek a jó kapcsolatért.


Én próbáltam szervezni tesóimmal másik időpontot,de mivel 70. szülinapi bulinak hívtuk -sajnos-és nem 50. házassági évfordulónak,ezért Anyám megvétózta.Ez nem túl régen történt. Az tény,hogy nem tudok elmenni,a kérdés,hogy lehet így ajándékozni ,és főleg mit, hogy ne gátolhassa apámat abban ,hogy ő hozzájuthasson ajándékához ,akkor is ha anyám nem fogadja el esetleg...

2010. máj. 17. 12:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!