Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagy hátrány budapesti állásra...

Nagy hátrány budapesti állásra nem budapesti lakcímmel jelentkezni?

Figyelt kérdés

Tavaly végeztem Budapesten egyetemen, kénytelen voltam hazaköltözni vidékre, mert munka nélkül nem tudom fizetni a lakhatást. Így itthonra vagyok bejelentve, viszont Budapesten szeretnék állást és ha lenne keresetem vissza is költöznék.

De gondolom a munkáltatók a nem pesti cím miatt kukázzák az önéletrajzom, mert akkor az utazás miatt biztos többet kell nekem fizetni... pedig már egy minimállal is megelégednék, csak legyen valami munkám :(

Amíg BP-n laktam legalább behívtak interjúkra, de most már azt sem.


2011. szept. 15. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az önéletrajzba nem kell beleírni a lakcímedet.
2011. szept. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
És az iwiw-en, Facebookon is változtasd Budapestre.
2011. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól is függ, hogy milyen településen laksz. Én érdi vagyok és beleírom az önéletrajzba, bár azt is, hogy van autóm, tehát nem gond a beutazás.
2011. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Több, mint 100 km-e lakom, akkor valószínűleg törlöm. Találkozáskor viszont úgyis rá fognak kérdezni.
2011. szept. 15. 21:44
 5/12 A kérdező kommentje:

Közben eszembe jutott - nyár óta önkéntesként dolgozom, ha azt beírom akkor abból rájönnek, hogy itt lakom.

Viszont egyes helyeken lehet, hogy ez nagyobb előnyt jelent, mintha BP-n laknék.

2011. szept. 15. 21:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Optimális esetben a főnököt jobban érdekli a szakmai tudásod, mint a lakhelyed. Törekedj arra, hogy ha behívnak, minél inkább kápráztasd el őket. Így mire szóba kerül a lakhatás, akkorra már úgyis eleget tud rólad, hogy ne ez döntsön.


Egyébként a személyes adatokkal csínján érdemes bánni, minél kevesebb információt adsz meg magadról, annál inkább a szakmai dolgokra helyezed a hangsúlyt, így a munkaadót a valóban fontos dolgok fogják befolyásolni.

2011. szept. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem számít, ha nem Zalakaros, és onnan akarsz bejárni. Őket az érdekli, hogy olyan közel lakj, hogy minden nap beérj munkakezdésre. Soha semmilyen munkáltatót nem érdekelt az állandó lakcím, gondolom, Pesten fogsz lakni, vagy valahol a közelben.
2011. szept. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

37 évesen már dolgoztam pár helyen, a dolgozók fele legalább mindig vidéki volt.

2011. szept. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne írd be a lakcímet az önéletrajzba és interjún ha rákérdeznek, akkor legyél meggyőző, biztosítsd őket róla, hogy meg tudod oldani a bejárást, vagy hamarosan felköltözöl BP-re...sok sikert!

(Amúgy tényleg hátrány sokx a vidéki cím. Nem mindenhol persze, és az sem mindegy, milyen messziről kell bejárni. Nekem sem volt 1xű 180km-re Pesttől, ott találni munkát.)

2011. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Abból a szempontból szerintem még jó is lehet, hogy én nyilván nem fogok naponta 300 km-t utazni, albérletet pedig nem BP másik végén akarok találni mert az nem csak a munkáltatónak, hanem nekem sem lenne jó.

Költözni pedig akár jövő hétfőn is tudnék ismerőshöz, aki BP közepén lakik és bárhová el lehet tőle jutni. Csak ezt így írjam bele?

Az egyetemből pedig látják, hogy eddig ott laktam.

2011. szept. 16. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!