Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy Kelet-Magyarországi...

Egy Kelet-Magyarországi nagyvárosban mennyibe kerül a havi megélhetés?

Figyelt kérdés
Pl Debrecen, Nyíregyháza
2011. ápr. 19. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy nálad mi a megélhetés. Én pl Budapesten is megéltem havi kb 70-80 ezerből diákként, bulizással, ruházkodással, mindennel.

A kaja mindenhol kb ugyanannyiba kerül, szerintem a rezsiben is csak kisebb különbségek vannak. De az ilyenek, minthogy pl albérlet olcsóbb is lehet. Ruházkodás is kb ugyanannyi, legalábbis nekem, mert ugyanazokban a ruhaüzletláncokban vásárolok.

A helyi közlekedés általában olcsóbb, azon spóolhastz 1-2 ezer forintot és valószínűleg szórakozásra se megy el annyi pénzed, a kocsmák is olcsóbbak.

De a megélhetés az annyira mást takar mindenkinek, hogy azt el se hiszed. Nekem pl a megélhetésbe bele tartozik az, hogy havi 2-3 új ruhát, cipőt vezsek, hajat festek, kozmetikushoz járok, időnként kész kaját veszek vagy elmegyek valahova enni. Más ha magadnak főzöl minden nap, én pl nemnagyon eszem húst, amivel szerintem jópár ezret spórolok szerintem heti szinten is.

Mindenkinek annyiba kerül a megélhetés, amennyit rá tud áldozni, vannak olyan emberek az országban, akik havi 20 ezerből is megélnek, mert annyi van.

2011. ápr. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam, hogy egyedül, dolgozó emberként albérletben(itt nincsenek nagy igényeim, mert társasági ember vagyok, jót aludni meg kicsi szobában is lehet), hétvégénként bulival, hétközben sportolással, és úgy, hogy félre tudjak tenni egy biztos tartalékot(tehát ne kelljen számolgatnom, hogy jövök ki hónap végéig).
2011. ápr. 20. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!