Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Német autógyárba milyen...

Német autógyárba milyen végzettséggel kerülhetek be?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérdezni, hogy egy német autógyárba (Porsche, Audi, BMW, Mercedes) milyen képzettségekkel kerülhetek be, és hol dolgozhatnék, mennyiért? Német nyelvet tanulok, de tárgyalóképesre szeretném tudni, emellett angolt is tanulok, melyet szintén ilyen szintre szeretnék tudni.
2011. okt. 20. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A legjobb esetben szalagra kerülhetnél be, de oda sem vesznek fel nagyon senkit. Az irodai részekre semmi esélyed, minden pozició telitve van, és csak olyanok jöhetnek eleve számitásba, akik németek, itteni végzettségük és megfelelö ismeretségük van.
2011. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Simán bekerülhetsz mérnöki végzettséggel, természetesen tárgyalóképes angol és német nyelvtudás sem árt hozzá. A Mercedesnek és az Audinak biztosan tudom, hogy van magyarországi vállalata is, nekem is dolgoznak ott ismerőseim. Az Audi Győrben van, a Mercedes Kecskeméten. Magyarországi viszonylatban elég jó fizetések vannak (kezdőknek nettó 200 körül).
2011. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én külföldre szeretnék menni, minimum egy millióért. Mondjuk gépészmérnöki végzettséggel?
2011. okt. 20. 21:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Külföldre is úgy kerülhetsz leginkább mérnökként, ha itteni multinál kezdesz, és onnan kihelyeznek. Két barátom is dolgozik külföldön mérnökként, egyik Németországban, másik Luxemburgban, bár nem autógyárban, de multicégtől kerültek ki. 4000 euró körül kapnak, szóval még az egymillió is megvan. Sokkal nagyobb esélyed van így, mintha idegenként megpályázol egy kinti állást.
2011. okt. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!