Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért keres többet egy szakmun...

Miért keres többet egy szakmunkás, mint én két diplomával?

Figyelt kérdés

Ugyanazon cégnél dolgozom egy gipszkartonos 45 éves pasival, havi 220-at visz haza...én meg marketing- és projektmanager vagyok 2 diplomával 26 évesen és csak 130-at kapok.

850 00f Ft lakáshitellel, havi 15 e ft vagyonszerzési illetékkel, plusz rezsivel ez nagyon kevés.


Elvileg a diploma egy befektetés...ebből a példából nem azt látom.


2011. ápr. 22. 12:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Nagy tévedés.A diploma nem egyenlő a hatalmas fizetéssel.És az a gipszkartonos fizikai munkát végez, nem egy irodában ül 8-4-ig.Manapság sokkal jobban keres egy jó szakmunkás, mint egy diplomás.Mi kertvárosban lakunk, erre fele állandóan építkeznek, egy jó ács, villanyszerelő, gázos annyit kér, amennyit nem szégyell.
2011. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
80%
Az élet sz@r.
2011. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Marketingmanagerrel Dunát lehet rekeszteni, jó szakemberből viszont kevés van. A lakáshitelt meg ne keverd bele, az már csak hangulatkeltés.
2011. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 SzilKa ***** válasza:
100%

A jó szakmunkásból hiány van, jobban megbecsülik őket, míg a diplomásokkal Dunát lehetne rekeszteni, bármikor pótolni tudják.

Meg ahogy írta egy előző, a szakmunkás fizikai munkát végez.

2011. ápr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Mindent leírtak előttem,csak annyival egészíteném ki,hogy korából adódóan valószínűleg sokkal régebb óta dolgozik a cégnél,mint te.
2011. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim válasza:
100%

Az önmagában, hogy diplomás vagy, nem jelent semmit. Marketing... Én is azt tanulom, szeretem is, de ezzel még vagyunk így páran. Sokan divatból is, mert a jó a hangzása, viszonylag könnyű. Nagy a szórása. Sok diplomának megy le az értéke, így ennek is. Ugyanaz a helyzet, mint az érettségivel. Régen sok helyre lehetett menni, ha már érettségije volt az embernek, azért valamivel magasabb szintű végzettséget jelentett, mint most jelent. Aztán mára ilyen nevetségek lettek az érettségi követelmények, mindenkit átengednek, ezzel arányban csökken is az értéke.

Sokan egyetemre mennek, csak hogy elmondhassák magukról, hogy ők egyetemisták... Ezért van, hogy (divat)diplomásból sok van, jól dolgozó szakmunkást meg alig lehet találni.

Amúgy a papír önmagában még nem ér semmit, oda kreativitás is kell, folyamatos önfejlesztés.

2011. ápr. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim válasza:
100%
"Marketingmanagerrel Dunát lehet rekeszteni, jó szakemberből viszont kevés van. A lakáshitelt meg ne keverd bele, az már csak hangulatkeltés." - Ííígy van.
2011. ápr. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
A lényeget leírták.. A kis emberek ringatóznak csak ebben, hogy a diplomával majd dőlni fognak a milliók. Azok az idők már elmúltak a 80-90 évekkel bezárólag.
2011. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
A gipszkartonozást is meg lehet tanulni. Válts át arra, maradj a cégnél és többet fogsz keresni.
2011. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
90%
Ha profi gépésznérnök diplomád lenne akkor 4 kiló lenne a fizud netto akár minimális tapasztalattal is.
2011. ápr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!