Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy nyomdában milyen fajta...

Bence87 kérdése:

Egy nyomdában milyen fajta diákmunkát lehet végezni? Szívesen alkalmaznak a nyomdák diákokat? Mik azok a nyomdai munkafolyamatok, amelyeket diákok is el tudnak végezni?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 20:19
 1/5 anonim válasza:
100%
Szia! Én a Kossuth Nyomdában dolgoztam diákmunkásként pár éve. Termékmintákat és szórólapokat kellett beragasztani az újságnak egy adott oldalára. Hamar bele lehet jönni és így rengeteget meg lehet csinálni belőle. Ennek eredményeképp nagyon jó kis bért tudsz kihozni belőle... Engem az E-Help Consulting Kft juttatott be a nyomdába. Nem bántam meg! :) Megnéztem, még most is működnek! Szerintem próbáld meg!
2011. ápr. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg nyomdász vagyok, és előtte mikor még tanultam sokat dogloztam nyomdában daikmunkát. A kötészeten voltam. Ívösszehordó gépen állomásba pakolni, vagy raklapra lepakolni. vágógépbe adagolni a könyvet, törzskönyvhajtás stb... mind nagyon egyszerű munka. Akkor sok diákra volt szükség, és összejött havi 50-60 (ez abba az évbe volt amikor nem tanultam, tehét hétköznap is mentem mindig. Arra jó volt, hogy volt egy kis pénzem. De a kötészet nem az én világom, ezért vagyok gépmester:)
2011. ápr. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezek szerint gyakorlatilag minden nyomdának érdemes diákokat foglalkoztatni?


Mert ugye a diák után, ha iskolaszövetkezeten keresztül dolgoztatják, nem kell adót és járulékot fizetni. És gyakorlatilag a diák sem fizet SZJA-t.

2011. ápr. 30. 20:45
 4/5 claidheamohmor ***** válasza:
Hát ezt talán a munkaadóktól kellene megkérdezni. az viszont biztos, hogy nem állandó jellegű és szakértelmet nem igénylő munkákra tényleg jobban megéri bérelt (diák) munkaerőt alkalmazni. hogy mire, arra csak példákat tudok mondani: lepakoló (rotációs gépen a kijövő hajtott íveket raklapozod), behúzó (pl. napilapba vagy folyóiratba szórólapot helyezel), anyagmozgató, selejtválogató (az egyik utolsó munkahelyemen annyi selejtet gyártanak, hogy diákmunkaerőt béreltek a kiválogatáshoz :P), de én pl. diákként segéd voltam rotációs gépen tíz éve :). Aztán lehet kötészeti gépsoron állomást pakolni, vagy a csomagolóban pántolni, raklapozni, dobozolni, és még ki tudja... ezt mindet lehet nappal, de inkább éjszaka pocsék órabérét, és a munkahelyi hierarchia legalján végezni, sokszor úgy, hogy cigánykodnod kell a diák-munkaközvetítőddel, hogy egyáltalán kifizessen :D (ez utóbbi viszont ágazatfüggetlen)
2012. ápr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 claidheamohmor ***** válasza:
ja: a legtöbb munka követel nem kevés monotóniatűrést, odafigyelést és állóképességet, mindamellett egyiket sem nehéz megtanulni. Csak figyelni kell, hogy be ne szoruljon a kukacod a gépbe, mert onnan csak a karbantartók fognak kiszedni. Hogy is mondta az előző hozzászóló... "a kötészet nem az én világom". Hát nekem se nagyon. Maradok a prepressnél :D
2012. ápr. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!