Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen fajta közmunkák vannak?...

Milyen fajta közmunkák vannak? Elsősorban a nem fizikai jellegű közmunkák érdekelnének

Figyelt kérdés
szeretnék vállalni munlát, akár közmunkát is. sajnos nem kapok semmilyen ellátást/segélyt
2011. márc. 1. 01:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy kiküldjenek közmunkára, igényelned kell RÁT-ot a szociális osztályon. Munkaügyi központtal regisztráltatnod kell magad előtte, s egy idő után kiküldenek. Vannak irodai munkák is, végzettségednek megfelelőre fognak kiküldeni.
2011. márc. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
No ez nem igaz,hogy végzettségednek megfelelően kapsz!Nekem érettségim van,mégis beraktak volna a 6 osztályt végzett közé utcát söpörni,míg a puncsos 8 általánossal levelet kézbesít!Ha van ismerősöd az önkormányzatnál jóhelyre kerülsz.
2011. márc. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizony-bizony puncsos ám a közmunka is!!!Egyébként bármelyik regisztrált munkanélküli, tehát az ellátás nélküli is dolgozhatna, mert rájuk is lehetne pályázni, de az önkorm a BPJ-seket nyomja, hogy jövőre is kaphassák. Ugyanilyen helyzetben vagyok.
2011. márc. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Én nem vállaltam el,számomra megalázó lett volna a munka amit adtak.Most meg keresem a munkát,de nincs!Nem azért nem vállaltam mert nem akarok dolgozni,hanem mert havi 30.000-ért nálunk nagyon csúnyán lenéznek!Mindenki ismer mindenkit,egész nap rólad megy a duma,hogy:"Na ez se vitte semmire!Inhyenélő!"-meg ilyenek
2011. márc. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

utolsó: milyen munkát ajánlottak fel, amit nem vállaltál el?

2011. márc. 1. 21:08
 6/11 anonim válasza:
100%
6 osztályt végzett romák között utcaseprés,árkok takarítása.Nem a romákkal volt bajom,hanem mifelénk lenézik aki közmunkán van,és utánna azért nem találsz munkát mert megjegyeznek az emberek,és nem tartanak képesnek más munkára.Simán vállaltam volna,ha mást adnak,de azt mondták örüljek ennek,más ennek is örülne.Komolyan milyen világban élünk?21.-ik században Magyarországon ezt művelik az emberrel szégyen!!Más országokban a bűnelkövetők kapnak közmunkát,bűnöző vagyok mert nem tudok elhelyezkedni?Rajtam pedig nem múlna!
2011. márc. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Ja,és most tudtam meg,hogy a saját apám intézte el hogy kirakjanak,mert jóban van a közszolgáltatónál dolgozó ügyintézővel.Még csak 3 hete voltam segélyen.Hát igen a rokonait sajnos nem tudja az ember megválogatni!
2011. márc. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

uhhh... :S

Remélem, találsz munkát hamarosan!

2011. márc. 2. 20:22
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én dajkaként dolgoztam, mint "köz alkalmazott".Fizikailag számomra sokszor nehéz volt.Tudom,sokan szeretnének dajkák lenni ,nekem ez ilyen módon sikerült,még tanfolyamot sem kellett hozzá végeznem.Ez volt az előnye.

Másrészt megalázónak éreztem,mert nem lehetett a munkák közül választani,amit az ember nyakába sóztak, azt kellett elfogadni.Ez kényszermunka!Ráadásul a munkahelyen a régebbi,tehát állandó dolgozók igyekeztek ránk sózni a munka nehezét,hogy ők többet lóghassanak.

Valóban,normális országokban a bűnöző kap közmunkát.Itt nálunk a közmunkás is épp olyan fontos munkát végez,mint bárki más ,ezt a negatívan megkülönböztető köz szócskát nem kéne rájuk akasztani!Később megtudtam,hogy lehetett közmunkában könyvtári állást is kapni, de azt nem az önkormányzat adta,hanem valami egyéb szervezet.Annak még jobban örültem volna.

Volt egy érettségizett közmunkás is a munkahelyemen,ő az irodában na,az az irodában ülte egész nap,többnyire unatkozott,néha valami nyomtatványokat töltögetett.Aztán az első hónap után otthon(!)dolgozhatott,szövegeket fordított.Azért undorító,hogy a nyamvadt érettségije miatt ennyire kivételeztek vele.Otthon ült,ugyan azért a pénzért,amiért mi megdolgoztunk!

2011. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*ő az irodában ült egész nap
2011. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!