Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék felmondani, de...

Szeretnék felmondani, de előtte kivehetem még a szabadságomat? Miként intézzem a felmondást?

Figyelt kérdés
Április elsején spontán vetélésem volt 23 hetesen. Nemsokára lejár a 6 hét. Nem érzem úgy, hogy vissza tudnék menni dolgozni. Ezért érdeklődök.
2011. ápr. 27. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:

A szabadságod nagyobb részével a munkáltatód rendelkezik. Ha felmondasz, a felmondási időd egy része kiválltható az addig fel nem használt szabadság időarányos részével. Ha felmondasz, 30 nap felmondási időd van, aminek a felét elengedheti a munkáltatód.

Ne mondj fel, maradj még táppénzen. Semmit nem fogsz kapni, ha felmondasz, se munkanélküli -csak 90 nap után-, se táppénz, semmi.

2011. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, ami veled történt!


Ha jól sejtem babát szeretnétek, ami azt jelenti, hogy nem igazán érdemes felmondanod, mert ha nem lesz munkaviszonyod, nem fogsz kapni, csak gyest,az meg igen kevés.

Nem mellesleg meg le kellene magad kötni, hogy eltereld a figyelmedet, tudom, hogy nehéz, és úgy érzed nem fog menni, de erős vagy, menni fog!


Ha végleges az elhatározásod, akkor a szabikat kiveheted előtte, de kérheted azt is, hogy fizessék ki.

Ha közös megegyezéssel, vagy a te felmondásoddal szűnik meg a munkaviszony, akkor nem jár végkielégítés (bár adhat a munkáltató, ha jó fej, de ez nagyon ritka)

2011. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha maradok a munkahelyen elküldenek Nyíregyházára ásatásra, akkor a párommal egy hónapban csak egyszer találkozhatnánk.Ha meg szerencsém lenne és nem küldenek, akkor Pestre kell mennem, de úgy érzem nem bírnám a 2 és fél óra utazást oda meg ugyanannyit vissza. Már több mint két éve csinálom ezt és már nem megy. Egyébként szerintem csak azért nem, rúgtak ki a leépítésnél, mert babát vártam, és veszélyeztett voltam. Ha itthon maradok le tudnám foglalni magam, mert teendő az van, főleg, hogy 23 hétig nem csinálhattam semmit.


Ha esetleg közös megegyezésbe belemennének el lehetne menni munkanélkülire?

2011. ápr. 27. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Leépítésnél azért nem mondtak fel neked, mert a terhességed miatt felmondási védelem alatt voltál (függetlenül attól, hogy veszélyeztetett terhes voltál-e, vagy sem)

Ha te mondasz fel, 30 nap felmondási időt le kell töltened. A munkáltató ettől eltekinthet (akár az egész felmondási időre is)

A szabadságodat elsősorban ki kell adni, tehát ha a munkáltatónak nem okoz aránytalanul nagy kárt (ami a te esetedben nem áll fenn, tekintve, hogy jó ideje táppénzen vagy), akkor ki kell adnia a szabikat. Ha valami komoly indoka van, hogy nem adja ki, akkor válthatja meg pénzzel.

A felmondási időben letöltheted a még meglévő szabijaidat.

Ha te mondasz fel, 90 napig nem kaphatsz álláskeresési ellátást (a bejelentkezésed követő 90 napig)

Próbálj meg közös megegyezéssel eljönni. Ott abban egyeztek meg, amiben akartok, és az álláskeresési ellátás is jár rögtön a regisztrálástól (ha megfelelsz az ellátási feltételeknek)

Menj be a munkáltatódhoz, nézzétek meg mennyi szabid van még, meddig leszel még táppénzen. Ki tudjátok számolni, hogy a táppénz lejártától meddig "tart ki" a szabid, másnapra megírjátok a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetést. Mármint a munkaviszony megszüntetéséről szóló megegyezést most is megírhatjátok, és azt írjátok bele, hogy a munkaviszony megszűnésének napja 2011. május 12 (pl)

Az utolsó munkaviszonyos nap megkapod a papírjaidat, másnap mehetsz jelentkezni a munkaügyibe. Vagy ha olyan az orvosod, kiírhat max. 30 nap passzív táppénzre (a munkaviszony megszűnését követő 3 napon belül) Akkor a passzív tp. lejárta utántól regisztráltathatod magad a munkaügyiben.

2011. ápr. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Még megvárom a két hetet milött felmondok.

Addig úgyis el kell még mennem szihológushoz, mert az új doki elküldött.Már sajnos más is mondta, csak nem akartam menni, de ha már a doki is így látja, ezt kell tennem. Oda meg 1 hónap múlva kell visszamennem. Addigra remélem meglesznek a vérvétel eredményei amiket az új doki kér. Dolgozni semmiféleképpen nem tudnák menni.

2011. ápr. 28. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!