Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik egészségpénztárt...

Melyik egészségpénztárt válasszam? Mire költhetem az ep-re felgyülemlett pénzt?

Figyelt kérdés

A cégnél lehet kérni Ep-től. akarok venni egy oakley napszemüveget ez lehetséges? ha igen hogy kell megvenni?

úgy tudom EP-re lehet venni MBT cipőt olyat nem akarok viszont láttom lélegző geox-ot ami nagyon tetszik, ilyen cipőt vehetek ep-re? egyáltalán milyen cipőt lehet ep-re venni?


2011. ápr. 30. 09:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni több eü.pénztár szolgaltatásait, mindegyik pénztár elérgető weboldala van.. az oldlaán belül a szolgáltatások cimben szereplő leirást kell átnézni, ugyanis az tartalmazza milyen termékek és szolgálatokat számolhatóak el. Erről minden pénztár szabályzatban rendelkezik.

Egészségpénztárak listája

[link]


[link]

2011. ápr. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A Dimenzió elég jó, nézd meg az oldalán, hogy használhatod. Minden fenn van, amit tudni akarsz.
2011. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dimenziónál vagyok, eddig pozitívak a tapasztalataim.


Ami a választásnál a legfontosabb: minden egészségpénztár a befizetett tőke egy részét ún. működési-likviditási alapba teszi (magyarul befizetsz 100 forintot, akkor csak pl. 92 íródik jóvá a számládon, a fennmaradó 8 forintból finanszírozzák a pénztár működését stb.).


Amit nagyon meg kell nézni tehát, hogy a befizetett 100 forintodból mekkora részt "nyúl le" a pénztár ezekre a célokra. A szórás elég nagy, legalábbis amikor utoljára összevetettem néhány pénztárat.


A másik fontos dolog, hogy legyen jól áttekinthető internetes felülete a pénztárnak, ahol könnyen le tudod kérdezni az egyenlegedet, meg tudod nézni, hogy keletkezett-e adóköteles jövedelmed és így tovább.

2011. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a cég fizeti az ep-t cafeteriába akkor tökmindegy melyiknél vagy, hasonlóak a működési költségek )más a helyzet ha az ember a saját pénzéből fizeti). Az igénybe vehető szolgáltatásokat törvény szabályozza, nem függ a pénztártól.

MTB cipőt és napszemüveget nem tudsz venni. Szemüveg: amit az oprikus ir fel, cipő: ortopéd orvosi vényre vásárolt gyógycipő, vagy oep által gyógyászati kelléknek besorolt lábbeli.

viszont vehetsz uszoda, wellnes, vagy sportbérletet, ha fiatal vagy.

De azt is csinálhatod, h kedvezményezettnek beírod a nagyidat, meg a szüleidet, a gyógyszereket megveszik maguknak és a pénztárad kifizeti, te meg elkéred tőluk a lóvét. Így kp kerül hozzád, ez a legtisztább.

2011. ápr. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!