Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire változott meg az...

Mennyire változott meg az életed a válság után?

Figyelt kérdés
Most arra gondolok, hogy van akinek olyanokról kellett lemondani, hogy utazás, de van akinek kajára is alig futotta/futja. És a hitelesek? Mi mindenről kellett kinek lemondani? Nekünk lényegében teljesen megváltozott minden. Eleinte, amikor apukám elveszítette az állását, se fűtés és kaja is alig volt. Két takaró és melegítő. Így aludtunk. Most nem panaszkodom. Ahhoz képest tele a hűtő, minden nap van meleg étel és sok a munka is. De korántsem az mint régen. Utaztunk, étterembe jártunk, nem volt gond a pénzzel. Hitelünk nincs hál'isten meg kocsi se. Én féléve kezdtem el dogozni. Mivel a szüleimmel lakom, természetesen adok haza, van egy kutyusom őt is én tartom el(kaja, oltások stb.), meg dohányzom, azt is én veszem magamnak meg egy hónapban egyszer belefér egy-két új ruha és a piperéimet is magamnak veszem és valamennyit le tudok tenni hónap végén, tehát van egy kis tartalékom is. Bár igaz pokolian hosszú volt az út idáig.
2011. ápr. 30. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Mi ketten 180 ezer körül keresünk és egy gyermeket nevelünk, ált. 20-a körül és után zsíros kenyér a menü. Lakáshitelünk van meg 2 személyi hitel+Ahitel+hitelkártya,amin 200000ezer hiányzik,azt is fizetjük. Azt a pénzt fára(is) költöttük tavaly.


Válság elött is mondjuk hasolnó volt, mert ugyanígy dolgoztunk mind2ten, ennyi hitelállománnyal-mondjuk a törlesztője a háznk, az megemelkedett a válság kirobbanásakor vagy 20ezerrel,de már vagy 1 éve lejjebb ment,annyi mint előtte.

Szülők segítenek: szüli-névnap,karácsonyra pénzt adnak mindegyikőnknek, illetve időnként meghívnak ebédre. Munkahelyemen nagyon ritkán marad étel (kórházban dolgozom): ez max. egy kis leves vagy főzelék, de nekem elég, nem is vagyok kövér :).

A férjem kap a m.helyén étkezési utalványt, fél hónapig fedezi belőle az ebédjét. Kislány óvodában eszik, 9000Ft körül van ez havonta.


Nem tudom elképzelni, mi lenne, ha egyikőnknek akár megszűnne a m.helye vagy táppénzre kényszerülnénk...nem is merek belegondolni sem. Vagy tartósan beteg lenne a gyerek...mondjuk glutén-érzékeny vagy cukros...Azt sem tudom, ha iskolát kezd a gyerek, miből veszek könyveket meg táskát.


Az adókedvezménytn a gyermek után- alig vesszük észre a fizun, mert nem keresünk ahhoz eleget.

Hát így vagyogatunk és várjuk a szebb időket :) Remélem eljön... Azért elégedett vagyok, van akinek még zsíros kenyérre sem telik..

2011. ápr. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is megváltozott, kb a válság után, de nem a válság miatt...én se nem jobbra, se nem rosszabra, csak változott...de azóta megint változott, de annak sem volt külső oka...és attól sem lett igazán jobb vagy rosszabb, megint csak más...
2011. ápr. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!