Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún ha megrékdezik:...

Állásinterjún ha megrékdezik: "Mik a rossztulajdonságai? " Erre mit kell válaszolni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Makacs, akaratos.
2011. máj. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És vajon egy leendő munkaadó szeretne makacs, akaratos emberekkel együtt dolgozni?
2011. máj. 4. 13:53
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyeneket szoktam mondani, hogy nem szeretek korán kelni, vagy túl sok csokis fagyit eszek... a lényeg, hogy ne legyen olyan, amiből olyan következtetést vonhat le, hogy nem leszel jó munkaerő. Bár belemagyarázni bármibe be lehet bármit. A korán kelés problémára asszociálhat arra, hogy majd sokat fogsz késni, szal ki lehet hangúlyozni, hogy ez nem akadályoz meg abban, hogy időben beérj. A csokifagyinál meg a mohóságra, bár ez nem tudom, hogy hol lehet probléma egy munkánál.
2011. máj. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Találd ki, milyen embert akarhat a munkaadó, és annak megfelelően válaszolj.

Olyanokat szoktak ajánlani, hogy "túl precíz vagyok, nem bírok megnyugodni, amíg nincs kész, amit csinálok", mondván hogy ez ugye inkább jó tulajdonság, viszont szerintem ez csak nagyon buta munkaadóknál működhet, mert nem kell sok ész hozzá, hogy az ember lássa, hogy felkészültél a kérdésre egy papírszagú válasszal.

Nálam eddig két dolog vált be: az egyik, amikor olyan tulajdonságokat mondtam, aminek a munkához semmi köze (pl. rosszul főzök :D), valamint amikor olyat mondtam, amire már úgyis rájött (pl. az interjún kb. csak makogtam, aztán azt mondtam, hogy rossz tulajdonságom, hogy nehezen bírok idegenekkel beszélni).

Szerintem ez a két módszer elég jól megkerüli a témát.

2011. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, a makacsság kitartást is jelent szerintem.
2011. máj. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14:08 jól írta, keveset lehet hozzátenni. Én olyasmit javasolnék, hogy pl. "Téthelyzetben izgulok, mint például most a felvételi beszélgetésen és nem tudom hozni a legjobb formámat."
2011. máj. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt, hogy az egyik rossz tulajdonságod az, hogy fogalmad sincs, hogy az ilyen hülye kérdésekre mit kellene válaszolni. :)
2011. máj. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt elsősorban stressztűrő képességedet tesztelik.


Akkor jársz a legjobban, ha „kezeled” a helyzetet.


Pl., kérdezz vissza, hogy egész pontosan mire gondol itt?


Mi ennek a kérdésnek a célja?


Mit akarnak ezzel tesztelni?


Ön szerint mi a rossz tulajdonság?, stb.


Tudja-e azt, hogy ez roppant szubjektív terület?


Ill. hogy tudatosan kínos helyzetbe hoz?


Ha mindezt mosolyogva előadod lényegében te irányítod a szituációt.


Az a fő, hogy ne hagyd magadat felidegesíteni.


Gondolj a politikusokra:)

2011. máj. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

némi kieg


[link]

2011. máj. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jobb vmit mondani, mint kérdésekkel bombázni az interjúztatót, mintha idegesítene, hogy kérdezget...

Én pl azt mondtam, hogy rossz a névmemóriám....

2011. máj. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!