Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy állásinterjún hogyan...

Egy állásinterjún hogyan viselkedjek, hogy nagy esélyem legyen a felvételre?

Figyelt kérdés

Behívtak egy állásinerjúra, nem szakmámba vágó, de ezzel az interjúztató is tisztában van, azt mondta, nem kell előképzettség. Azt mondta, adjam magamat, mert sokan ezen buknak el.


De mégis hogy? Programozó vagyok, pénzügyi meló lenne. Ha megkapnám nem kétséges, hogy mindent megtennék a sikerért, de mégis hogy illő viselkedni egy állásinterjún?


Mielőtt szóba hoznátok, azért nem szakmában helyezkedem el, mert még nincs diplomám (2. éves vagyok) és így nehezen alkalmaznak. Ez ilyen kiegészítő meló lenne iskola mellé.


2011. máj. 11. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:

alapvetően viselkedj őszintén és természetesen.


valahogy azonban az az érzésem, h ez a "pénzügyi meló" inkább csak valami ügynökösködés féle lehet, ahol kifizettetnek veled tanfolyamot, meg ingyen meló a betanítás végéig, stb...


ha ilyen a dolog, akkor kerüld el messzire!

2011. máj. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

El kell keserítselek, valószínűleg az elsőnek van igaza!

Gondolom OVB vagy hasonló banda akar beszervezni....

2011. máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hali


Állásinterjún azokat az embereket szűrik ki akik képtelenek társas munkára vagy valami nem oké vele.(ápolt-e,nem ilyesztő e a kinézete az ügyfeleknek,nem e büdös,nem paraszt,van-e valami idegi baja,nem hiperaktív e..Sok ilyen alap dolog amit ,ha meglátsz egy embert és hiba azonnal feltűnik.)

Próbálj végig nyugodt lenni ,de nem letojom nyugodt hanem inkább figyelek ,de nem alszok nyugodt.Ne vágj bele a kérdező szavába mert ,ha elfelejti amit akart akkor jajj neked.Próbálj közös témát találni vele pl lehet ,hogy nagy horgász az ember akkor inkább próbálj hobbiknál pecára erősíteni.Próbálj rokonszenved lenni vele és add magadat.Inkább legyél kicsit humorosabb mint pókerarc.


Sok szerencsét

2011. máj. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem ilyen nagy nevű cég akar beszervezni, majd elválik milyen meló. Én most ott járok, hogy mind1, csak fizessen, mert nem akarom, hogy anyum a tartalékot is elhasználja a nyáron.


Én alapvetően egy csendes, visszahúzódó ember vagyok, aki ismerős társaságban oldódik, de amúgy csak a megfigyelő szerepét szoktam betölteni. Viszont ha bármi nem tetszik, akkor megmondom, ilyenkor nem vagyok visszahúzódó, kiállok magamért, vagy akit úgy látom elnyomnak.

2011. máj. 11. 12:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Valóban viselkedj természetesen. Már csak azért is, mert ha nem jó, nem testhezálló a munka, abba bele lehet bolondulni. Azt meg csak nem kéne :) Inkább akkor ne vegyenek fel és találsz majd mást.
2011. máj. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Úgy viselkedj, hogy nincs tétje a dolognak, továbbá ha van egy kis sütnivalód, akkor kérdezel, és rátérsz a lényegre, mert nem érdemes elvesztegetned az idődet tesztekre és hülyébbnél hülyébb kérdésekre ha a végén kiderül, hogy havi nettó 80 ezer a bér a 6 napos 12 órás munkára.
2011. máj. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha meg ilyen jutalékos meló, meg jelentsd be magad vállalkozói igazolvánnyal akkor meg felejtős, hacsak nem vagy született zseni aki a hajszálát is értékesíti.
2011. máj. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, írtam neked privátot, felvennéd velem a kapcsolatot?
2011. máj. 14. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!