Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a pszichológus mint...

Milyen a pszichológus mint foglalkozás? Milyen pszichológusnak lenni?

Figyelt kérdés

Na és milyen adottságok kellenek hozzá?

Meg mennyit lehet keresni vele?


Kérlek meséljetek róla.


2011. máj. 15. 21:34
 1/5 anonim válasza:
100%

Bár nem vagyok pszichológus, járok egyhez (nő).Egyetemet kell végezni, pszichológiai alapképzésen az alábbi egyetemek egyikén:


Debreceni Egyetem

Eötvös Loránd Tudományegyetem

Károli Gáspár Református Egyetem

Pázmány Péter Katolikus Egyetem

Pécsi Tudományegyetem

Szegedi Tudományegyetem


Azután lehet szakosodni (pl. van klinikai szakpszichológus, addiktológus /aki a függőségeket kezeli/,stb.)


Ha valakinek van elég pénze ahhoz, hogy magán szakrendelése legyen,elég jól kereshet (egy-egy óra egy pácienssel olyan 5000Ft-tól kezdődik amennyire tudom).A TB-finanszírozott szakrendelésen elérhető pszichológusok jövedelme szerintem közalkalmazotti bér.


Emberileg szerintem mindenképpen nagyon fontos a jó kommunikációs és kapcsolatteremtő készség, az alkalmazkodóképesség, hiszen rengeteg embernek nyújtanak segítséget, akik mindegyike eltérő személyiség,mindenkihez másképp kell viszonyulni. Van aki nyitottabb, van aki zárkózott és nehezebb vele "megtalálni a közös hangot". Emellett türelemre és egyfajta lelki teherbírásra is szüksége van (számtalan ember gondjait hallgatja végig, ami néha esetleg őt magát is megérintheti érzelmileg,mivel ő is ember, de ezt nem mutathatja ki,nem éreztetheti a pácienssel, és pláne "nem viheti haza", a saját magánéletére nem lehet kihatással).A jó memória sem másodlagos, az én pszichológusomhoz rengetegen járnak, sokféle problémával, ő mégis mindig naprakész, mindenre emlékszik a korábbi beszélgetésekből.


És "végül" fontos az, hogy szeresse azt, amit csinál, szeresse az embereket. Ez egyfajta hivatás, szerintem kell hozzá egy erős hivatástudat, hogy amikor pl. magánéleti gondjai vannak, azt még véletlenül se érezzék a páciensei, és a saját problémái ellenére képes legyen mások gondjaira koncentrálni és vezetni a pszichoterápiát.


Biztos, hogy nagyon érdekes munka, de szerintem nem könnyű, elég, ha csak magamból indulok ki(mint "páciens"), hogy milyen nehéz eset vagyok...XD

2011. máj. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm a választ!


Jöhet még ha tud valaki többet!

2011. máj. 16. 21:04
 3/5 anonim válasza:
100%

Én pszichológus vagyok, pályakezdő, tavaly végeztem el az egyetemet. Azóta keresek állást, sikertelenül, ugyanis protekció és klinikai szakpszichológus és pszichoterapeuta végzettség nélkül esélyem sincs. Sajnos elég sok évfolyamtársam van ezzel így.


A klinikai szakpszichológus végzettség az 5 év egyetem után még plusz 4 év, a pszichoterapeuta képzettség 2-3 év, és mindez milliókba kerül. Az elkezdésükhöz viszont klinikai munkahely kell. Oda viszont csak akkor vesznek fel, ha megvannak ezek a képesítéseid. Így a kör bezárul.


Amúgy legkönnyebben közalkalmazottként lehet elhelyezkedni, kb. netto 90000 Ft-ért.


Imádom amúgy a szakmám, de ha előtte tudom, hogy az 5 év egyetemmel és a pszichológus diplomámmal egy képzetlen nullának számítok a munkaerőpiacon, hát, biztosan más pályát választok.

2011. máj. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

11:31


Ezt szomorúan hallom és sajnálom.Mihez fogsz most kezdeni?


Köszönöm a választ máskülönben,segítőkész volt.

2011. máj. 18. 22:38
 5/5 anonim válasza:
90%
Az én megjegyzésem csak annyi lenne, hogy biztos nem bíznék meg egy idegenben, hogy a zavaró dolgaimat elmondjam neki.
2011. máj. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!