Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Tollmi nevű cseh szállítmány...

Totya06 kérdése:

A Tollmi nevű cseh szállítmányozási cégről hallott-e már valaki?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 19:51
 1/5 anonim válasza:
Csak nyugodtan menjél oda dolgozni,a megérdemelt fizetésed felét kapod ki,hameg otthagyod öket az utosó két hónapot nem fizetik ki,ez egy örökös munkahely félpénzért,nyugdijig lehet maradni a cégnél,a haverjaimnak nem de a rosszakaróimnak ajánlom ezt a helyet. Te is BERVA moped leszel mint én is, felejtös munkahely
2013. jún. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A TOLLMI nevú cseh cégről én is hallottam,sót a pénztárcámon is tapasztaltam,valójában nem fizeti ki a két utolsó hónapot,söt letöltés céljából csehországban hagytam a digitális sofőr kártyámat,leszámolás után bosszuból nem adták vissza,csak akkor amikor bementem a rendórségre,utánna hirtelen előkerült a kártyám.Tehátengem duplán megszivattak.
2013. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egy tollmis soför mesélte,hogy németországba üzemi baleset érte.egy német klinikán megmütötték öt.UTÓLAG DERÜLT KI,HOGY CSEH ORSZÁGBA BETEGELLÁTÁSRA NEM VOLT BEJELENTVE.A német társadalombiztositó követeli a magyar soförön a mütét összegét ami 8300 eu-ra rug ki.A magyar társadalombiztositó jogosan nem fizeti ki a mütét árát,mivel a tollmi-val volt munkaszerzödés. Azóta a kolléga már nem dolgozik a cégnél,kirugták,mivel nem tudott visszamenni dolgozni.A kolléga a 2 utolsó hónap fizetését nem kapta ki,sőt meg táppénzt sem kapott,szegény fiu nem tudja,hogy mi lesz a 8300 eu.mütét árával sem.Tehát igy menjen el az ember a Tollmi-hoz dolgozni Tisztelt munkahelykereső kamionosok,szeretnélek buzditani Titeket,hogy sehová nemenjetek dolgozni csak a Tollmi cseh céghez,aminek a hirdetések szerint szlovákiába losoncon van az irodája ,ez egy izzig vérig becsületes cég,remélem még valaha a jo isten megfizeti nekik azt a sok rosszat amit a kamionosokkal tesznek,isten nem ver bottal.
2013. júl. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ampervadasz78 válasza:

Szervusztok!

Csak két szóval! Hallottam és tapasztaltam.

Akkor leírnám azt, hogy hogy jártam velük!

2013 Júniusában kezdtem a pályafutásom a fent nevezett TOLLMI cégnél. Úgy kerültem oda, hogy egy ismerősöm ajánlotta, aki 3 hónapja volt kint a cégnél - pont a beetetési időszakban. Szlovákiába jelentkeztem, az ottani iroda vezetője kimondottan készségesen fogadott és így utólag visszahallgatván szavait, a világ legkiválóbb munkahelyének állítva be a céget bedőltem neki. Aznap már el is intéztük CSOB-os számlát.

Kimenetel Milevsko-ba. Egy leányállom volt, potom 8, azaz nyolc órás úttal! Délbe indultunk, 20-ra ott is voltunk. Elhelyezés az ottani szállóba. Másnap aláírtunk valami Cseh szerződést, - amiről azt sem tudtuk mi lenne. Különböző papírokat megkaptuk, majd 4 sofőr egy személyautóba be és irány a Németbe parkoló kamionokhoz. Mivel nem egy hétre készült senki, csoda volt, hogy be tudtunk egyáltalán pakolni. Utazás, kocsiátvétel minden kamionnál. Potom 6 órás volt ez a kis kiruccanás.

11 hetet voltam kint elsőnek, igaz, már az 5-nél jeleztem, hogy haza szeretnék menni. Valahogy sehogy nem jött össze. A 11 héten is csak úgy, hogy MEGTAGADTAM a felrakodást. így az egyik műhelyben dolgozó szerelő jött ki leváltani. Az ment ki Franciába.

Az első hónap szuper volt! 13500km levezetve, szuper diszpécserrel - igaz Ő sem dolgozik már ott!

Térjünk át akkor az anyagiakra!

Június hó: Betanulás - Felejtsd el a fizetést!

Július hó: 410.000Ft, amit Szeptember 11-én fizettek ki!

Augusztus hó: 130.000Ft, amit Októberbe fizettek ki!

Első hazajövetelem Augusztus 28, igaz 3 napig könyörögtem, hogy Milevsko-ból valahogy hazakerüljek. Szeptember 11-én megkaptam az ELSŐ fizetésem!!! Mivel jó összeget fizettek, így visszamentem. (kár volt)

Második turnusom 6 hetes volt. Az 5. héten gondba voltam, kellett egy kis készpénz. Az automatából 50 eurót tudtam levenni!!! Itt döntöttem el, hogy ennyi volt.

Az egyik felrakón hibásan rakodtak, - tengelysúly - a határon kivettek 72 euróm bánta. A diszpécser közölte, hogy mivel nem az én hibámból adódott, fizeti a cég. Azóta is fizeti.

Egyik felrakónál KITILTOTTAK a pótkocsi állapota miatt. Ezért álltam 3 napot, amiért nem kaptam semmi fizetést.

Ja igen! CSOB-os számla! 6 euró/tranzakció!!! Számolhat az ember!

Fuvarszervezés? NULLA

Emberség? NULLA

Fizetés? NULLA

Elvárás? MAXIMÁLIS


Pályafutásom: 18 hét (4,5hó) -> 540.000Ft (120.000Ft/hó)


Ha valaki nem hisz nekem, nyugodtan menjen!

Ja igen! Említettem, hogy volt egy diszpécserem, aki elment a cégtől, mivel 2000 euróval rövidítették meg. A mai napig jó barátnőm!

2013. dec. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Most olvasom a Tollmi cég már megint hirdet a OLX-ben és a Jófogásban ezek szerint már megint elmentek tőlük a kinem fizetett dolgozók és lasszóval fogják az ujabb kamionosokat akiket eleve nem is fognak kifizetni,sajnos ez a kör a Tollmi cégnél, az a bizonyos búvös kör-jönnek-mennek az emberek és utána beindul az anyázás és a köpködés.
2014. jún. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!