Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki keres jobban? Egy hegesztő...

Ki keres jobban? Egy hegesztő Ausztriában, vagy egy gazdaságinformatikus diplomával rendelkező informatikus Magyarországon?

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:

egyértelmű

Egy hegesztő Ausztriában

2011. máj. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Áhá. És egy informatikus Ausztriában? Melyik programozó nyelvre van arra felé kereslet?
2011. máj. 19. 13:28
 3/8 anonim ***** válasza:

nem azt nézik, milyen nyelveken tudsz, hanem azt, hogy mivel dolgoztál eddig, és mutass hozzá referenciákat.

tárgyalóképes német a minimum, nyelvvizsgát nem kérnek, ott helyben kiderítik 10 perc beszélgetés alatt, tudsz-e németül

2011. máj. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A programozó nyelvet úgy értem, hogy C, C#, C++, Java, satöbbik. :D
2011. máj. 19. 13:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem nagyon látom a kérdés gyakorlati hasznát.

Hegesztőkből nem nagyon szokott informatikus diplomás válni. Hát nézz be egy szakmunkásképzőbe/szakiskolába, olyan úri társaság szokott ilyen helyeken összeverődni, hogy suttyóbb trógereket sehol se találsz.


Egy gazdaságinformatikus meg nem szokott elmenni hegeszteni, akkor se, ha kicsivel több manit kapna. De nem ám egy kényelmes irodában, hanem hóban-sárban egy olajos, retkes műhelyben (na jó, Ausztriában talán nem olyanok a műhelyek mint itthon, de akkor is fizikai munka, jellemző túlórákkal, mindennel) ráadásul idegenek között.

Nekem ugyan nem érné meg.

Ilyen lépéseken maximum olyanok szoktak gondolkodni a diplomások közül, akik minimálbéres melót, vagy még azt se kapnak itthon a diplomájukkal, pl. tanár, kommunikáció szakosok...

2011. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Még csak most vagyok végzős gimnazista. Tanácstalan vagyok, mert mindenhol azt hallom, hogy "a diplomások nem fognak tudni elhelyezkedni" meg "jó szakemberből hiány van", "Magyarországon munkanélküliség van, ha mégis van munkalehetőség, akkor az ottani fizetés csak arra elég, hogy éhen halj".


Bár gondolom a diplomás munkanélküliség reál szakokra nem nagyon vonatkozik.

2011. máj. 20. 01:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezek úgy általában igazak, de nem minden a pénz se. A munkakörülmények is számítanak, meg hogy milyen emberek között dolgozol, és milyen messze vagy otthontól.

Én nem keresek kiemelkedően (csak a minimálbéres kategóriához képest :P ), viszont úgy nagyjából meg tudok élni belőle, itthon vagyok, nem kell 4 órákat utaznom a munkahelyemig, és nem gyomorgörccsel kelek fel reggel, hogy vazze, már megint menni kell abba a retek műhelybe a sok tahó közé.

Ez utóbbiban is volt részem egyébként, mikor egy nyáron szalag mellett dolgoztam. Hogy még jobb legyen, persze minimálbérért. Hát nem cserélnék, még ha a kétszeresét is kapnám ilyesmiért a jelenlegi fizumnak. Viszont a mostani melómra esélyem se lett volna jelentkezni diploma nélkül. Előrelépési lehetőség is van, egy hegesztő meg mindig is csak beosztott marad. Vagy jobb esetben vállalkozó, ha van rá tőkéje. De engem baromira zavarna az is, hogyha nem tudnám a kreativitásomat használni a munkám során, hanem mindig ugyanazt a monoton feladatsort kellene végezni.


A másik meg az, hogy ki tudja, mi lesz később? Most tényleg nagy kereslet van jól képzett szakmunkásokból mindenhol. De tudod, miért? Mert ezelőtt mindenki a diplomában látta a kitörési lehetőséget, hogy ne kelljen élete végéig egy koszos gyárban gürcölnie. Na, aztán most tele vagyunk diplomásokkal, szakmunkásból meg hiány van, amiből meg hiány van, azt megfizetik.

De csak addig, ameddig hiány van belőle. Ha ezután mindenki szakmunkásnak tanul, akkor majd abból is sok lesz, és ugyanúgy nem tudnak majd elhelyezkedni. A külföldi országoknak is kezd elegük lenni a bevándorlókból, és egyre jobban korlátozzák.


Egyszerűbb, ha azt tanulod, amihez kedvet érzel, aztán azon a területen próbálsz a legjobb lenni. Ha nincs kedved felsőoktatáshoz, akkor kár is végigszenvedni. De ugyanez van a szakmunkásképzéssel is, ha egyszer utálod, akkor csak kontár leszel, az meg nem kell sehova.

2011. máj. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazad van. Amúgy inkább a felsőoktatás vonz.
2011. máj. 20. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!