Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel foglalkozik egy nyelvész...

Mivel foglalkozik egy nyelvész és egy bölcsész?

Figyelt kérdés
Kösz.
2011. máj. 23. 11:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
Ők azok akik a pénztárban állnak amikor bemész egy Mekibe..
2011. máj. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
állami munkahelyeket kapnak vagy mennek a metroba árufeltöltőnek.
2011. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy valaki konkrétan bölcsész. Az egyetemen a bölcsészettudományi karon pl. egy rakás szak van, mint minden más karon. Pl. a nyelvész is bölcsészkarra járt, azon belül is azt hiszem magyar szakra, és a magyar szakon belüli szakiránya a nyelvész. Hogy pontosan mit csinál egy nyelvész, azt nem tudom megmondani, gondolom többféle lehet, de pl. a Magyar Tudományos Akadémiában is vannak nyelvészek, hiszen ez is egy tudomány.
2011. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
A nyelvész a nyelv kialakulásával, fejlődésével, változásával és használatával foglalkozik. Tehát egy nyelvész nem csak a magyar nyelvvel foglalkozik, csak ha magyar szakos, de van angol nyelvész, német nyelvész, stb... A bölcsész, pedig ugyanaz, mint a nyelvész, de még a történelem és minden más nyelv szakos is bölcsész.
2011. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvész az amolyan a nyelv történelmével, kialakulásával, más nyelvekkel való kapcsolat felkutatásával foglalkozik. És még biztos egy halom más dologgal is. Csak egy konkrét példa: nyelvész foglalkozik azzal, hogy a magyar nyelv hogyan alakult ki és hogyan került be a Kárpát-medence közepébe? Végül is kutató.

Bölcsész meg ezer féle lehet. Középiskolai tanár illetve felsőoktatási tanárok is bölcsészek, de bölcsészek a politolugusok, bölcsész karon tanultak azok is akik fordítói-tolmácsi képzést töltenek be valahol.

Azok a bölcsészek kötnek ki a mekiben, akik úgy nem azért csinálták meg a diplomát mert érdekelte őket, hanem mert "jó buli" vagy "kellett egy diploma".

2011. máj. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsész elég tág fogalomkör. A nyelvész is bölcsész. Én is bölcsész vagyok, és nem Mekiben dolgozom, nagyon nem. ;)


Konkrét kérdés?

2011. máj. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenki válaszát.

Utolsó: Irodai munkát végzel, vagy hol lehet egy bölcsész diplomával elhelyezkedni, a bölcsész mindenhez ért?

2011. máj. 23. 14:08
 8/19 anonim ***** válasza:
3%

Mivel foglalkozik egy nyelvész és egy bölcsész?


kamatoztatja a kapcsolati hálóját:)


kizárólag akkor foglalkozz efféle "L'art pour l'art " dolgokkal ha kitűnő kapcsolati hálód van, pl. multimilliomos vállalkozó/politikus/közéleti személy rokonok


egyébként egy kétes értékű bulls%it az egész


a pénzkeresést nem célszerű összekeverni a passzióval

2011. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, én is bölcsészkarra járok, és szociális munkás leszek. De vannak egyetemek, ahol az én szakom nem is a btk-n van, hanem máshol. De épp így bölcsészkarra járnak a nyelvszakosok is (anglisztika, germanisztika, szlavisztika, stb.), vagy a magyar szakosok, a szociológia szakosok, a történelem szakosok, a néprajz szakosok, meg még a jó ég tudja, milyen szakok szoktak lenni. Vagy te kimondottan a szabadbölcsészekre gondolsz? Mert olyan szak is van. Ott meg szerintem főleg szakirányfüggő, hogy ki mihez fog érteni, azt nem igazán tudom, hogy ők miket tanulnak.
2011. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

egyik jobb mint a másik:)


PS: a nyelvszakos se egy nagy durranás


nyelvet tud


valódi szakmája nincs


a nyelvtanárkodás azért nem egy aranybánya (bár meg lehet belőle élni)

2011. máj. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!