Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol regisztrálhatom magam...

Hol regisztrálhatom magam munkanélkülinek?

Figyelt kérdés

Pár hónapja keresek munkát, sikertelenül. Most jött el az idő, hogy regisztráltassam magam.

Itthon pályakezdő vagyok (még nem dolgoztam), így jár munkanélküli segély?

Budapest, 11kerben lakom.

Köszi.


2011. máj. 24. 23:50
 1/3 A kérdező kommentje:

Na, időközben rájöttem, hogy mivel nem itthon dolgoztam, nekem nem jár a munkanélküli/álláskeresési segély.


Juthatok bármilyen támogatáshoz, amíg találok munkát?

2011. máj. 24. 23:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Hmm.. érdekes. Vagy én nem értem a kommentedet :)


Barátnőm okj-s végzés után 1 hónappal bement a munkaügyi központba és regisztráltatta magát, hogy munkanélküli és munkát keres (igaz lófaxt se ért, mert nem talált munkát, bár szept-ig nem is igazán akart dolgozni).

Kapott szép kis könyvecskét, elment 1-2 állásinterjúra, ott pecsételtek bele és ennyi.

Szeptemberben meg csinált egy saját vállalkozást és visszament a munkaügyi kp-ba, hogy 'viszont látására'.

2011. máj. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Melyik részét nem érted a kommentemnek?

23 éves vagyok, 21 évesen diplomáztam, 3 hónapig kerestem állást, egyetlen olyan állást találtam, amit szívből csináltam volna, persze esélyem se volt tapasztalat és kapcsolat nélkül (minisztérium)

Ekkor elkeseredésemben elutaztam külföldre két évre, és ott dolgoztam/tanultam. Most jöttem haza, a helyzet mintha csak rosszabb lenne, esélytelennek látom.

Persze végső esetben elmehetek titkárnőnek havi 80-90ezerért (jó esetben..) de egyelőre remélem, hogy nem hiába tanultam annyit, és a külföldi tapasztalatomnak is hasznát vehetem.


Viszont, ha nem történik csoda, valamit nemsokára muszáj lesz elvállalnom, mert az anyagi helyzetünk szörnyű. Reméltem, kaphatok valamilyen támogatást az államtól, ha már normális munkahelyet nem biztosít. De rájöttem, hogy mivel itthon nem dolgoztam se 200 se 365 napot, így nem jár nekem semmi.


Szóval most úgy tűnik, mégiscsak el kell vállalnom egy bizonytalan, alacsony fizetésű, tanulmányaimhoz egyáltalán nem kapcsolódó állást.


TUDOM, hogy a problémám még körülbelül a fiatalok 25%-át érinti, vagyis nagyon nem egyedi, és már talán meg sem kellene lepődnöm mindezen, mégis nehéz beletörődni ebbe a lehangoló helyzetbe.


Na, kiadtam magamból :)

2011. máj. 25. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!