Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik, hogy brutto 54 e Ft...

Létezik, hogy brutto 54 e Ft táppénzből 22 e Ft-ot kapok kézhez?

Figyelt kérdés
Januárban 11 napot táppénzen voltam, amit egyébként a főnököm javasolt, mert nem tudott munkát biztosítani. Meguntam a várakozást és mivel találtam mást felmondtam. A kilépő papírjaimat régebben megküldte, abban januárra 54 e Ft van elszámolva, mert csak táppénzen voltam. Ma utalta a táppénzt, 22 e Ft-ot. Nem hiszem el, hogy ez csak ennyi! Lenyúlta volna a különbözetet? 18 %-os adókulcsban vagyok, tud segíteni valaki?
2009. márc. 16. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sok mindent kell figyelembe vanni!

54 ezer bruttó összeg volt a bérpapírodon.

Ebből 18% adó 9.720 Ft, 9,5% nyugdíjjárulék 5.130 Ft, egészségbiztosítási járulék 6% 3.240 Ft, munkavállalói járulék 1.5 % 810 Ft. Így a nettó végösszeg 35.100 Ft. Amennyiben 36%os adóval számoltak, az összeg kicsit több mint 25.000 Ft-ba jön ki. Ezen felül pluszban még lejöhet önkénts nyugdíjpénztári tagdíj, gyermektertás, egyéb letiltás, szakszervezeti tagdíj, magánnyugdíjpénztári tagdíjkiegészítés. Elméletileg a bérjegyzék amit kaptál - legalábbis kapnod kellene - pontosan tartalmazza a bruttó összegből történő levonásokat, ha az alapján sem tudsz eligazodni, nyugodtan keress meg privátban.

2009. máj. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!