Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság mit éri meg tanulni,...

Manapság mit éri meg tanulni, milyen szakmával éri meg foglalkozni?

Figyelt kérdés

Valami olyat szeretnék, ami azért kedvező fizetést biztosít, ha már az egyetemen fogok "szenvedni" és sokat tanulni, akkor nem nagyon akarok havi 100 ezres fizetést kapni..

Orvos, közgazdász, mérnök (és minden olyan, amihez kell a matek magasabb szinten) tárgytalan.


Köszönöm annak, aki válaszol. :)


2011. máj. 27. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Pont ma beszélgettem erről a tanszékvezetőmmel.


Hirtelen nem tudnék mondani egy szakot sem, amire van kereslet, jól keres de nem kell hozzá matek.


Manapság pont mérnökökből (bármilyen), vegyészekből, stb.. van hiány.


Humán végzettséggel ma ugyan annyi esélyed van jól keresni és elhelyezkedni, mint végzettség nélkül - sajnos.

2011. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha neked "szenvedés" az egyetem, minek tanultál tovább? Ne haragudj, de már évekkel ezelőtt is tök felesleges volt egyetemre menni, nemhogy most. Én a helyedben örülnék annak is, ha minimálbért megkapom. Nem a te hibád. Az ország jelenleg így áll. A sok tanulással még nem fogsz sokat keresni. Akkor az ország fele jól keresne. :)Én a helyedben azért megpróbálnám ezt a matekos vonalat.

Ha nem megy, hát, akkor marad a nyelvtanulás, menj tolmácsnak, vagy menj külföldre dolgozni.

2011. máj. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elsőt kijívatom, vegyipari mérnöknek vagy akármilyen vegyészre nincsen szükség mivel évek óta építik le a vegyipart, de villamosmérnökre szükség van. Vagy orvosra.
2011. máj. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Itthon lehet építik le, de amúgy virágzik és mennek is a BME-ről a vegyészek diplomaosztó után külföldre dolgozni.


A mérnököknek meg még külföldre sem kell mennie, akkora hiány van belőlük.

2011. máj. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bence87 ***** válasza:
Hegesztő, ács, állványozó, kőműves, CNC programozó
2011. máj. 29. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!