Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy humán beállítottságú/...

Egy humán beállítottságú/ végzettségű ember a munkaerőpiacon semmit sem ér?

Figyelt kérdés
Bölcsész diplomám van. Valamit viszont még tanulnom kell, ahhoz, hogy ne az árokparton végezzem éhen dögölve. Sajnos annyira össze vagyok zavarodva, és el vagyok keseredve, hogy ami ma jó ötletnek tűnik, az holnap már hülyeség. Tehát még azt sem tudom, hogy újabb diplomát szerezzek vagy szakmát tanuljak, mert ahogy olvastam SEM a diploma, SEM a szakma nem jelent garanciát.
2011. máj. 31. 19:37
 1/5 anonim válasza:
62%
Sztem menj el innen. Én is bölcsész vagyok( bár jövőre végzek csak), de teljesen kilátástalannak tartom az itthoni helyzetet. Annak is örülök, ha lediplomázok addig amíg állambácsi be nem záratja az összes normális egyetemet, aztán meg mehetek ruhatárosnak. Szóval én csak azt tudom tanácsolni, hogy menj külföldre, itthon a bölcsész ember már sz@rt lapátolni sem kell.
2011. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de tudsz mondani egy munkahely-lehetőséget, ahova bölcsészt kereshetnek? Leszámítva az egyetem bölcsész karát ahol még több bölcsészt képeznek...


Ha mérnöknek mész akkor már a diplomaosztó előtt van állásod. Ez ilyen.

2011. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
70%

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:05

Japán szakos bölcsészként, tudok mondani munkalehetőséget, fordítóként, tolmácsként simán el lehet helyezkedni, de ugyanúgy angol és német, vagy bármely nyelvszakkal stb.


Amúgy kedves kérdező milyen szakon végeztél? Mert a Károlin egyedülállóan indul most a terminológia mesterképzés, ami azt jelenti, hogy itthon egyáltalán nincsenek terminológusok, ez egy nagyon jó lehetőség sztem, és tuti elhelyezkedés.

2011. máj. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó dolgot lehet kezdeni a bölcsész diplomával. Lehetsz telemarketinges call centerben, biztosítási ügynök, esetleg irodai adminisztrátor valamelyik multinál. A lehetőségek egész sora... :-D
2011. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A természettudományos diplomákkal ugyanaz a helyzet, én majdnem kitűnővel végeztem, majd utána több, mint egy évig munkanélküli voltam, aztán kínomban kimentem babysitternek külföldre, mert ott ingyen volt a kaja és a szállás,.....

és most újra itthon, mert közben kinn nagyon beteg lettem, haza kellett jönnöm, kiderült, lisztérzékeny lettem, szigorú diéta kell, vége az olcsó zsíros kenyér - főtt tészta időszaknak.....

most a rokonaim cégénél dolgozom, mondani se kell, nem a kitűnő diplomám miatt vettek föl, de más munkát egyszerűen nem találtam.....

Most mennék vissza külföldre, de a betegségem miatt ez kérdéses, hova? a kaja mondani se kell, sokkal többe kerülne így, kinn is, idehaza is, így azt csinálom, egy nap csak kétszer eszem kis adagot...így kijön a kaja havi 30.000 Ft-ból...

na szóval ne hidd, csak te vagy szar helyzetben, te legalább még jóllakhatsz az olcsó zsíros kenyérrel, nekem ha nincs pénzem a drága gluténmentes kenyérre (1200 Ft/kg) akkor éhezem vagy zöldségen vegetálok, esetleg fél kg gyümölcs, a hús ugye megint csak drága......

2011. jún. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!