Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan érdemes felékészülni...

Hogyan érdemes felékészülni egy állásinterjúra? Véleményeket, tapasztalaokat kérek!

Figyelt kérdés
Egy szállodába keresnek értékesítőt(szobafoglalások rögzítése stb.) fel is hívtam és behívtak péntek két órára. Még sajnos sosem voltam állásinterjún és nem tudom hogy, esetleg hogyan készüljek fel rá? 22 éves nő vagyok pályakezdő, eddigi szakmai tapasztalatom az a recepción volt illetve az értékesítésen nyári gyakorlat alkalmával, aztán még plussz egy hónap munka ugyanennél a cégnél. Gondolom azért az csak előny hogy ebbe azért van tapasztalatom. Már lassan egy éve nincs munkám, az idegennyelvet se ártana át néznem. Szerintetek kérik majd hogy szólaljak meg angolul? Köszönöm előre a válaszokat! Bocsi hogy ilyen béna vagyok ilyen téren, dehát nem tehetek róla.
2011. jún. 1. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A legjobb mondat az állásinterjún az, hogy "Az a Horváth János? Ő az osztálytársam volt még a gimiben, nagy haverok voltunk! Sokat mesélt rólad is!"

Ha érted..

A többi nem igazán számít, mert ha nem ismeretség alapján vesznek fel, akkor arcra, pláne ilyen szaktudást nem igénylő helyekre. Legyél csinos, nyugodt, tudd, hogy miről van szó, kb ennyi.

2011. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm segítséged!
2011. jún. 1. 15:34
 3/4 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Motivációs levelet is vigyek vagy elég csak az önéletrajz?
2011. jún. 1. 15:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha külön nem kértek motivációs levelet, akkor azt nem kell vinned, de ha van, akkor el is viheted, max nem fognak vele törődni, de az is lehet, h jó pont...


Állásinterjúknál a legfontosabb, hogy határozott, talpraesett, nyugodt, vidám, ápolt legyél. Fontos, hogy NE MONDJ KÖZHELYEKET.

Feltehetőleg kérdezni fognak az eddigi tapasztalataidról, hogy miért akarod ezt a munkát, erősségeid, gyengeségeid, miért találod magad alkalmasnak stb.

Ne mondj ilyeneket, h ez álmaim munkája, mert sántít...

Ami még fontos, hogy mikor megadják a lehetőséget, hogy Te kérdezz, élj vele. Ez nagyon fontos. Ez egyfajta visszajelzés a munkáltatónak, hogy érdeklődsz, hogy figyeltél az elhangzottakra, és hogy tovább is gondolod egyből azokat.

2011. jún. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!