Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen egy au-pair átlagos napja?

Milyen egy au-pair átlagos napja?

Figyelt kérdés

Tudom ez családfüggő épp ezért nagyon örülnék pár személyes tapasztalatnak. Arra lennék leginkább kíváncsi, hogy mit csinál addig amíg a gyerekek oviban/suliban vannak? Hétvégente az au-pair megy a családdal bevásárolni, sportolni, ide-oda? Meg én azon gondolkodtam, hogy esténként biztos tehernek érezném magam és kívülállónak a családban, ha otthon lenne mindkét szülő. Hiszen akkor normális esetben arra törekednek, hogy együtt legyenek a gyerekekkel, no meg ők ketten nyugiban..

Bármilyen au-paires információt szívesen veszek! :)


2011. jún. 5. 16:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

[link]

ezt olvasd végig.

2011. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
91%

nézz meg pár au pair blogot.

amúgy például én reggel a legkisebb gyerekkel kezdtem, amíg a szülők suliba vitték a többieket, mi reggeliztünk felöltöztünk, játszottunk meg ilyesmi, aztán 9 körül őt is elvitték nurserybe én pedig kezdtem a takarítást. Délután volt pár óra szabadom, aztán jött haza a kicsi, őt vittem játszótérre parkba, ide-oda, hogy az anyuka tudjon házizni a nagyokkal. Este pakolás, vacsora (néha az au pair csinálja) satöbbi. Egy biztos, te ott alkalmazott vagy és esetleg barát, de mindenféleképpen felnőtt, neked is meg van a saját életed és nekik is, ezért lesznek olyan helyzetek, amikor nem tudod, hogy mit kellene csinálnod, (például, ha a szülők összezörrenek valamin, vagy nagy családi vacsora van). Én csak ajánlani tudom amúgy, ha van lehetőséged, vágj bele!

2011. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
Hozza-viszi a gyerekeket, ha a szülők nem tudják, ha úgy egyeznek meg, ellátja a házimunkát (megegyezéstől függ), de a legfontosabb az, hogy vigyáz a gyerekekre. Általában kell nyelvtanfolyamra járnia, ha nem angol.
2011. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Kedves első hozzászóló! Ha elrettentés céljából linkelted ezt, akkor elmondhatom, hogy nem fog eltántorítani néhány rossz élmény. El fogom persze olvasni az elsőtől az utolsó szóig, mint ahogy már jó pár blogot olvastam és még tervezek is. Tisztában vagyok minden buktatójával a dolognak..
2011. jún. 5. 16:48
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőm dolgozott au-pair-ként. Egy elvált doktornő kislányára kellett vigyáznia. "Zsebpénzt" kapott, heti 50 font körül, az étkezés, szállás, mosás stb. mind a család állta. Nyaralni is velük ment.

Reggel ő vitte a kislányt iskolába (teljes reggeli rutin, felkelés, öltözés, reggeli, elvitel...), amíg suliban volt, ő is ment a saját sulijába heti 3x. Mire végzett a kislány, ment érte, vitte a különóráira, onnan haza. Otthon egyszerűbb háztartási munkák, mosás bedobása, teregetés, néha főzött magyar ételeket, a kislány szobájának, dolgainak teljes rendben tartása, mosogatás.

Takarítani külön takarítónő járt.

Mivel a lánykának rengeteg külön programja volt, még el tudott mellette vállalni egy másik állást is, heti 1x takarítani járt egy idős nénihez. Szabadidejében a frissen szerzett barátaival, iskolatársaival volt, kirándult, felfedezte Londont, v. ment a családdal.

Neki nagy szerencséje volt ezzel a családdal, azóta is jóban vannak, haza sem jött, Angliában ment férjhez, ott született a lánya is.

2011. jún. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem elrettentés...au-pair info kellett, ez a blog egy ismerősömé. Nem kell rögtön rosszra gondolni.
2011. jún. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem kérek a veszekedésből, köszönöm! Minden véleményt szívesen veszek.
2011. jún. 5. 16:51
 8/20 anonim válasza:

Hát nekem extra jó helyem volt annak idején, de azért leírom, hogy nálunk ez hogy volt (de azért ez nem az átlagos)


2003-ban Németországban voltam babyszitter 1,5 évig. Én nem a családdal éltem, külön lakást és autót kaptam. A hétvégéim szabadok voltak, tehát csak hétfőtől-péntekig dolgoztam, hétvégén csak akkor, ha a szülők elutaztak valahová.

Egy 11 éves kislányra kellett felügyelnem.


Egy átlagos napom így nézett ki:

9:00 átmentem a család házába, akkor már senki nem volt otthon, szülők melóban, a gyereket meg elvitték ők az iskolába

Elpakoltam a konyhát, amit reggelinél maguk után hagytak, beágyaztam, kicsit kitakarítottam (morzsapórszívózás, mosogatóképbe bepakolás, szemét kivitel stb.).

A normál napi takarításra volt külön takarítónőjük.


11:00 összeütöttem valami ebédet amit előzőleg a főnökasszonyom felírt, hogy mi legyen az.


12:00 betettem a mosást, elmentem bevásárolni majd a gyerekért a suliba


14:00 evett a gyerek, utána elment barátnőzni, vagy kivittem a lovardába, csütörtökönként meg teniszre vittem


Ezután én délután lazíthattam, tv-t néztem, tanultam, ilyesmi.


17:00 hazajött az anyuka, megkérdeztem, hogy kell-e még valamit segíteni, ha nem mentem haza és utána éltem az életemet. Volt, hogy este 7-8-ra vissza kellett mennem mert a szülők üzleti vacsorára mentek vagy baráti összejövetelük volt. Akkor tanultam a kislánnyal, vacsit csináltam neki, társasoztunk ilyesmi. Este fél 10-kor lefektettem én meg tv-t néztem, olvastam amíg a szülők haza nem jöttek.


Ha a szülők hosszabb időre utaztak el, akkor ott aludtam a házba a kislánnyal és mindent én csináltam.


Heti 2x délután suliba jártam, hétvégenként meg még plusz munkát vállaltam idős néniknél.

2011. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

16.56-os

Ez tényleg nem átlagos :D Ennyi szabadidővel gondolom ritkán rendelkezik az ember, hisz a legtöbben a családdal együtt élnek..

2011. jún. 5. 17:00
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így nézett ki egy hetem:


minden reggel az anyuka vitte suliba a gyereket, így addig aludtam amíg akartam. Hetente 2-szer 2-re, 3-szor pedig fél 4-re mentem érte. Addig rendbetettem a konyhát (a sokáig alvásért "cserébe" sosem voltak képesek elpakolni maguk után reggeli után, így otthagyták nekem a megrakott asztalt). "Rövid napokon", mikor 2-re mentem, nem nagyon mentem el otthonról, max ha a közelben volt elintéznivalóm, akkor oda elugrottam, de egyébként meg otthon netezgettem, tanultam a nyelvtanfolyamra, stb.


Hosszú napokon, mikor több időm volt (csak kétszer, mert az egyik nap takarítottam), bementem a városba, találkoztam a barátaimmal, de annyira nem szerettem ilyenkorra programot szervezni, mert utálom ha nézni kell az órát, hogy nehogy elkéssek mikor menni kell a gyerekért. De pl. jártam jógázni, az pont belefért.


Mikor hazajöttünk a suliból, leckecsinálás, aztán bent játszottunk, vagy jó idő esetén lementünk a játszótérre. Ez volt a kedvencem, mert eljátszott a többi gyerekkel (többnyire osztálytársak), én meg trécseltem az au pairekkel meg a szülőkkel, vagy olvastam egy könyvet és még színem is lett. :D


Este 6-fél 7 körül jött haza az anyuka, addigra előkészítettem az előzetesen megbeszéltek szerint a vacsorát: értsd zöldséget aprítottam, feltettem a vizet főni a tésztának stb. Innentől ettünk, elpakoltam a konyhát és kész, a gyerkőcöt már átvette az anya (apuka nem volt).


Volt olyan, hogy az anyának külföldre kellett utaznia, és rám volt bízva 2-3 napra a gyerek. Meglepő, de én azt élveztem a legjobban - mikor érzi a gyerkőc, hogy csak én vagyok neki, nem fog hazajönni az anyja, akkor sokkal kezelhetőbb, szófogadóbb volt. Ezek a napjaink ugyanúgy teltek, csak én fürdettem és altattam, reggel én vittem suliba stb.


Péntekenként közösen bevásároltunk családilag, ami úgy nézett ki, hogy mi fél 6 körül elbattyogtunk a hipermarketbe, elkezdtünk vásárolni (listáról), az anyuka meg munka után egyből oda jött kocsival és már ő fejezte be a vásárlást.


Nagyon sok programba bevontak, kirándulás, étterem, állatkert...


Igazából ez, ami előnynek is tűnik, gyakran hátrány is: az au pair nem úgy végez a munkájával, hogy lejár a munkaidő mondjuk 6-kor, hazamegy és becsukja maga mögött az ajtót. Nem tudod megtenni, hogy ha fél 7-kor kopog az ajtódon a gyerek, hogy játssz vele, hogy elutasítsd. Ugyanez hétvégén: ha a hétvégéjét úgy tervezi az au pair, hogy otthon tölti, akkor ráfázott: mindig jön a gyerek, hogy játsszunk, gyere velünk az erdőbe, gyere velünk fagyizni stb. És nem tudsz nemet mondani. Nem fárasztó dolog (na jó, de), de a privátszféra kicsit megszűnik létezni. Arról nem is beszélve, hogy hétvégén aludnál délig, de a gyerek fél 8-kor már olyan hangosan játszik, hogy muszáj felkelned.


Hát röviden ennyi, a rossz tapasztalatoktól valóban nem kell megijedni, én is rossz helyen kezdtem, de 3 hónap múlva megtaláltam a tökéletes családot, és nagyon jó volt.


Annyira, hogy most, 2 év után, újra nekivágok, terveim szerint augusztus-szeptember környékén kezdek. :)


Te hová mész? Vagy még csak tervezed? Kérdezz bátran! :)

2011. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!