Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Most derült ki hogy babát...

Most derült ki hogy babát várok. Még próbaidőn vagyok, de nem akarok hosszabbítani. Jár majd vmi támogatás?

Figyelt kérdés

2004-től bruttó 100 000 Ft-ra voltam bejelentve az előző helyemen, ez a munkaviszony november 20-ával szűnt meg. Januártól új helyen vagyok, próbaidőm márc 31-én jár le, itt minimálra vagyok csak bejelentve.

Most tudtam meg hogy babát várok :))

Anyagilag hogy járnék a legjobban ebben a helyzetben? Milyen támogatást kaphatok? Hosszabbítsam a próbaidőm? De sok a nehéz fizikai munka..


2009. márc. 19. 11:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy áprilistól mehetnék külföldre dolgozni, ami fantasztikus lehetőség lenne (irodai munka, terhesen is tudnám csinálni)...
2009. márc. 19. 11:25
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
A támogatások feltétele (a jelenleg 180 napos munkaviszonyon kívül) az, hogy a szülés időpontjában legyen munkaviszonyod. Támogatások szempontjából nem jársz jobban, ha megszűnik a munkaviszonyod. Ha nem tudnak állapotodnak megfelelő könnyebb munkát biztosítani, akkor lehetőségként marad a táppénz, de csak akkor ha meg marad a munkaviszonyod. Ahhoz, hogy tgyásra illetve gyedre jogosult legyél az kell, hogy legalább egy napig legyél úgy jogosult tgyásra, hogy van munkaviszonyod.
2009. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat!

Ha esetleg elmegyek munkanélkülire, akkor nem járna a TGYÁS és/vagy GYED? Mégegyszer köszönöm a segítséged!

2009. márc. 19. 12:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A munkanélküli ellátást úgy számolják, hogy az előző négy évben legalább 365 nap munkaviszony kell hozzá. Egy ellátási napot 5 nap munkaviszony ér, így nagyjából 280 napig lehet ellátásra jogosult, ha végig volt munkaviszonyod a négy év alatt. Ahhoz, hogy tgyásra jogosult legyél a munkanélküli ellátás alatt az kell, hogy a szülés napján is legyen ellátásod. Gyedhez egy kicsit trükközni kell, mert ilyen esetben a tgyás lejárta után vissza kell jelentkezni a munkaügyre. A munkanélküli ellátás jogán kapott ellátás alapja nem az összeg lesz amit munkanélküli ellátásként kapsz hanem az az összeg ami az ellátásod alapját képezte.
2009. márc. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!