Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kapcsolják össze az...

Miért kapcsolják össze az önismereti, személyiségfejlesztő könyveket az MLM-mel (multi-level marketing)?

Figyelt kérdés
Pl. A Titok, vagy az Önindító nagyon jó és hasznos könyvek, de a legtöbb ember az ehhez hasonlókat az MLM-mel, hálózatépítéssel kapcsolja össze. És való igaz, MLM-es ismerőseim mind ilyen könyveken élnek. Én hasznosnak tartok sok hasonló könyvet, de az MLM-et nagyon ellenzem.
2011. jún. 10. 23:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

"Én hasznosnak tartok sok hasonló könyvet, de az MLM-et nagyon ellenzem."

Ezzel én is így vagyok. Talán ezért sem olvastam korábban ilyen könyveket, mert keveredtek az infók.

2011. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

az a komoly, h én is munkám során találkoztam a Titokkal (értékesítő voltam). aztán rájöttem, h lehet ezt máshol is alkalmazni.

múltkor pl 500ft-ért kaptam taxit a filatorigáttól a nyugatiig :D csak azért, mert erősen vizualizáltam, h mi lenne, ha :D és lett :D


amúgy az mlm szerintem egy nettó baromság, jól meglenne a világ nélküle. semmilyen termelési tevékenységet nem folytat, abból élnek, h hülyére veszik az embereket, és eladják a fost jó drágán, csak hogy az összes kis nyomi alkalmazottnak jusson valami kis pénz.

2011. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát ezaz. És elsőre ezeket a könyveket, pl. a Titkot is fenntartásokkal kezeltem, mondván, ha azt akarják nekem megtanítani, hogyan húzzak le minél több embert egy MLM-es szarsággal, akkor felesleges. Aztán egyszer a kezembe került, és nem mondom hogy fanatikusan rajongok az elvért, de van benne igazság, bár kicsit eltúlozzák.
2011. jún. 10. 23:28
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Nem annyira sorolnám be ezeket a könyveket önismeretinek vagy személyiségfejlesztőnek. Inkább áltudományos.

Lehet, hogy amiatt az összefüggés miatt keverik, mert mindkettőnél borzasztóan ostobának kell lennie valakinek, hogy elhiggye, hogy működik.

2011. jún. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

mert nem hiszed, h a gondolatnak teremtő ereje van? ezt már akkor tudtam, mikor ezeknek a könyveknek a lapjai nem készültek el, nemhogy nyomtattak volna rájuk bármit is!


ha erősen gondolok valamire, és valóban szeretném az általában megvalósul. vagy csak én vagyok ilyen szerencsés? nem hiszem.

a lényeg abban van, h ha az tölti ki a gondolataidat, amire vágysz, akkor mozgósítani is tudod az energiáidat, h elérd.

ez mindaddig humbugnak tűnik, míg egyszer csak bizonyítást nem nyer.

a gondolat ingyen van, senkinek nem ártok vele, magamnak pedig használok. miért ne élnék vele?

2011. jún. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

"munkám során találkoztam a Titokkal (értékesítő voltam)"


Te egy nettó barom voltál, jól meglenne a világ nélküled! Semmilyen termelő tevékenységet nem folytattál, abból éltél, hogy hülyére vetted az embereket, és eladtad a fost jó drágán, csak hogy a kis nyomi önmagadnak, és az egyéb nyomi alkalmazottaknak jusson egy kis pénz!


Felhívom a figyelmedet, hogy sem a szolgáltató, sem az egész kereskedelmi ágazat nem végez termelő tevékenységet. Szerinted a világ jól meglenne ezek nélkül. Hát, fiam, elég egyszerű egy észjárásod van.

2011. jún. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Az emberek túlnyomó többsége NEM vállalkozó, hanem alkalmazott. Nem azért, mert vállalkozónak lenni nagyon rossz dolog lenne, hanem azért, mert kevesen alkalmasak arra, hogy felépítsenek, és sikerrel működtessenek egy vállalkozást. Egy MLM üzlet felépítése nem sikerülhet vállalkozói hozzáállás és készségek nélkül, és az MLM üzletépítők nagyon jól tudják ezt. Ezért ők mindent megtesznek azért, hogy fejlődjenek. Ahol csak lehet, ők tanulnak, és erre remek lehetőséget adnak ezek a könyvek.


A világnak egy másik része pedig NEM akar tanulni, nekik nincs szükségük ilyen könyvekre.


"az MLM-et nagyon ellenzem"

Szíved joga, bár gyanítom, hogy igazából nem is tudod, hogy mit ellenzel. Mindenesetre sok sikert kívánok, ha más területen akarsz vállalkozni. Azt azért vedd észre, ha sokat akarsz keresni, hálózatot és piramist kell építened. Legyen az üzlethálózat, egy vállalati szervezeti felépítés, vagy akármi.

2011. jún. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sajnos jól ismerem, hozzám közelálló embereket szippantott be ez a dolog, akik évek óta hajtogatják, hogy "hamarosan" milliomosok lesznek, közben a számlákat alig bírják fizetni, rendes munkát nem keresnek, mert ha nincs idejük olvasni ezeket a könyveket, akkor sosem fog beindulni a "nagy üzlet".


Én meg amondó vagyok, hogy aki jól akar élni, az dolgozzon...

2011. jún. 11. 11:50
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

"aki jól akar élni, az dolgozzon"

Igen, ez tökéletesen így van. Tanulásból nincs pénz, csak dolgozásból. Viszont ha képzettek vagyunk, jobb munkát tudunk végezni, úgyhogy tanulni is megéri... Az buta, aki azt gondolja, hogy mlm-ből munka nélkül van pénz. Viszont az is az, aki nem ismeri fel, hogy egységnyi mlm munkával sokkal több pénzt lehet keresni, mint ugyanannyi más, alkalmazotti munkával.

2011. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Sok magyar ezzel a hozzáállással nem véletlen, hogy itt tart. Az MLM-ben is kemény munka van, csak akinek nem sikerül az fikázza. MLM-ből is sokféle van, tudni kell választani, de sok fel se fogja miről van szó. Aki meg olvas és tanul az legalább tett valami a fejlődéséért.

Nem kötelező MLM-ezni.

2011. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!