Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi mindenre telik egy átlagos...

Mi mindenre telik egy átlagos nyugat-európai fizetésből?

Figyelt kérdés

Elvileg Nyugat-Európában sokkal jobban élnek az emberek, mint itthon. Én nem tudom, még nem jártam nyugaton csak kisebb koromban, ezért is érdekel.

Tegyük fel van egy átlagos német/északolasz tanár. Mire telik a fizetéséből ha egy átlagos méretű városi lakásban lakik? Pl. a fizetéséből félre tud tenni? Vagy... tud minden hónapban vásárolgatni márkás ruhákat? Ilyesmi érdekelne.:)

Előre is köszönöm.


2011. jún. 14. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A lányom német tanár (Németországban), havonta 700 Eurot keres. (A férje mérnök, ö 1700-at kap). A lakáshitel havonta 900 Euro, a rezsi meg kötelezö biztositások havi 600 Euro, a megélhetés (kaja, tisztálkodás, mosás, mosogatás) havi 500 Euro (ebben olyan, hogy étterem, szórakozás, stb nincs!).

Naponta 200 km-t autózik, mert 100 km-re van munkája, a férjének meg ott, ahol laknak fix állása, ezért muszáj autóval menni. (Tömegközlekedéssel nem lehet, mert igy a 100 km kicsit több, mint egy óra, amúgy meg 3 óra lenne 4-szeri átszállással.) Ez közel 400 Euro, és ezzel el is fogyott a pénzük.

Ez eléggé átlag kereset meg kiadások, félretenni csak nagyon kevesen tudnak a normál fizetésböl.

2011. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát akkor miért hiszi mindenki azt, hogy nyugaton jobb az élet?
2011. jún. 14. 21:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik falubelim elmenekült a német férjével a válság elől németországba. Most Bajorországban élnek. Amikor legutóbb itthon jártak panaszkodott, hogy egy éve nincs munkájuk, és segélyekből élnek! Fejenként 350 Euró a segély, így a gyerekkel együtt 1050 Euró a bevételük, és a lakbért, és fűtést is fizetik nekik.

Ez azért nem is olyan rossz, nem beszélve arról, hogy az elmondása szerint még Ausztriában is magasabbak az élelmiszer árak, az itteni áraktól meg kiakadt teljesen!

:(

2011. jún. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hello! Én már 6. éve élek Angliában, így már megkeresem az itteni átlagot(talán kicsivel többet is), én félre tudok tenni a fizetésemből, jut nyaralásra legalább évente 1-szer,

1,5 - 2 havonta vásárolok márkás ruhákat és cipőket. Emellett az autó fenntartása sem jelent gondot. Eddigi tapasztalataim alapján azt kell mondanom, hogy akárhogy is forgatjuk a számokat, de egy átlag nyugat-európai messze jobb életszínvonalon tud élni, mint egy magyar átlagember.

2011. jún. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

ma 21:43


ja és azt kihagytad, hogy orvos vagy vagy valami sztárjogász ami a magyar átlagnak szintén elérhetetlen...

2011. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

21:55!


Nem vagyok sem orvos, sem pedig sztárjogász. Informatikus diplomám van. Itt kint pedig szoftverfejlesztőként dolgozom egy nagy londoni cégnél.

2011. jún. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm mérnök. A felesége nem dolgozik sehol. Középkorúak. Van két egyetemista gyerekük.

Egy 3 szintes,központi fűtéses házban laknak. Mindenkinek van külön számítógépe,gépkocsija. A gyerekeknek fizetik az albérletet. Évente jönnek Magyarországra. Itt bejárják a fél országot. Két hét alatt kb. 2-300.000.- Ft-ot költenek benzinre.

Pár éve újították fel teljesen a házukat a földszinttől a padlásig. Természetesen bútorokat is újakat vettek.

Közben azért panaszkodnak,hogy mennyire kell spórolniuk.

Igaz,hogy nem járnak otthon étterembe,nem vásárolnak márkás ruhákat. Ami nekünk luxusnak tűnik,számukra az természetes.

Egy másik ismerő családnál az asszony pedagógus,a férj villamosmérnök. Két év házasság után vettek (hitelre) egy 6 szobás házat,amit szépen berendeztek. Van egy kocsijuk,két számítógépük. Egyéves a gyerekük. A kertben már ott van a kicsinek egy játszóház ,csúzda,mászóka.

Néha eljárnak étterembe,vagy hétvégeken valamelyik német városba egy-két napra. Van egy kevés félretett pénzük is.

2011. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Spo.ban éltem pár évet. Nekem az a tapasztalatom, hogy egy egyedülálló vagy gyermektelen pár, aki/k biztos állással rendelkeznek, jobb életszínvonalon tudnak élni, mint mi Mo-on, de mikor már a családot kell eltartani, hitelt kell fizetni, stb., akkor már ott is jönnek a gondok...viszont átlagban azért jobb az életszínvonal.
2011. jún. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

"Fejenként 350 Euró a segély, így a gyerekkel együtt 1050 Euró a bevételük, és a lakbért, és fűtést is fizetik nekik.

Ez azért nem is olyan rossz, nem beszélve arról, hogy az elmondása szerint még Ausztriában is magasabbak az élelmiszer árak, az itteni áraktól meg kiakadt teljesen! "


Ezaz! Menyjen minden magyar Németországba segélyesnek!

2011. jún. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:09


Csak jobb, ha a bajorokat pumpolják, mintha itthon lógnának, nem?

2011. jún. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!