Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli segély külföldi...

Munkanélküli segély külföldi munkából hazatérve?

Figyelt kérdés

Sehol, de sehol nem találtam egyértelmű részletes leírást erről, de fontos lenne. Pár hét múlva megyek haza külföldről (Bulgária) és olyan ember válaszát szeretném megkapni, aki tényleg tudja a választ, hogy akkor mi alapján kapok munkanélküli segélyt és mi szükséges hozzá?

e-301 es nyomtatványról sincs semmi, hogy én is beszerezhetem itt vagy csak otthonról fogják hivatalosan megkérni, meg az sem tiszta, hogy akkor most az otthoni utolsó munkám alapján fognak számolni vagy az itteni államtól kapom a munkanélkülit (ami nagyon gáz lenne, mert itt 26000 forint körül van a minimálbér)...Köszönöm ha valaki tud segíteni!


2011. jún. 17. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
nem fogsz kapni munkanélküli segélyt,hiszen itthon nem fizettél járulékot az elmúlt évben
2011. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Remélem nincs igazad...amit én találtam:

Az EU luxembourgi törvényszéke határozatban mondta ki, hogy a határokon túl munkát vállaló személyek attól az államtól kapnak munkanélküli-segélyt, ahol a lakóhelyük van, és a juttatás akkor is jár, ha utoljára más országban dolgoztak. A segélyt a lakóhely szerinti állam azon feltételek szerint fizeti, amelyek az utolsó otthoni foglalkoztatása idején álltak fenn.


valamint:

A foglalkoztató által külföldön foglalkoztatott biztosított és a Magyarországon biztosítással járó jogviszonyban álló külföldi személynél adóelőleg-alapot képező jövedelem hiányában a munkaszerződésben meghatározott személyi alapbér számít járulékalapot képező jövedelemnek.


Olvastam olyat is, hogy lehet igényelni az adott országtól a munkanélküli segélyt, ha nyugaton dolgozott az illető akkor még jobban is járhat ezzel, nekem viszont az nagy hátrány lenne, mert itt rosszabb a helyzet, mint otthon.

2011. jún. 17. 13:40
 3/5 anonim ***** válasza:
3 evet dolgoztam cipruson 1200 eurot kaptam tisztan. Hazajottem,elmentem a munkaugyibe es 40 ezer ft ot kapok 6 honapig.
2011. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ettől sírok...40 ezer forintból...köszi a hasznos választ, legalább tudom, hogy mire számíthatok (iszony kemény munkakaresesésre, ha nem akarok éhen halni...)
2011. jún. 17. 14:54
 5/5 anonim ***** válasza:
14:05-ös Miért nem Cipruson mentél el munkanélkülire???? Nem érte volna meg jobban? Én Spanyolországban voltam, nem is kerestem meg mindig 1200 eurót, de a munkanélküli utána 800 Euró volt havonta...Vagy mind2t igénybe vetted? Olyat is lehet esetleg? Külföldön is, és itthon is?
2011. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!