Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy évig dolgozok pályakezd...

Ha egy évig dolgozok pályakezdőként egy munkahelyen utána mennyi munkanélküli segély jár?

Figyelt kérdés

9 hónapig minimálbérrel voltam bejelentve 8 órában, de az utolsó 3 hónapban már csak négy órában dolgoztam bruttó 47000 Ft-ért. Most egy másik városba kell költöznöm, ahol valószínű h nem fogok rögtön munkát találni.

Kaphatok valamennyi segélyt, és ha igen mennyit?


2011. szept. 1. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Eddig úgy volt, hogy az utolsó 4 ill 5 évben kellett 200 ill 365 nap, de mától mintha változott volna vmi. De lehet, hogy csak annyi a változás, hogy nem 9, hanem max 3 hónpig kapsz pénzt, de ebben tök nem vagyok biztos. Írd be gugliba, hogy álláskeresési járadék (vagy mi a neve), és mindent kidob róla.
2011. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ma változott a törvény.

A regisztrálásod megelőző 5 évben legalább 360 munkaviszonyos napra van szükség az áll.ker.járadék folyósításához. Az mindegy, hogy teljes, vagy részmunkaidőben dolgoztál, a 4 órás is ugyanúgy 1 napnak számít, mint a 8 órás.

Minden 10 munkanap után jár 1 nap járadék; ha te 365 napot dolgoztál, akkor 37 napig kaphatsz áll.ker.járadékot.

Az összege nem lesz valami sok, az utolsó 4 naptári negyedévben elért kereseted átlagának 60%-a.

Viszont, ha te mondasz fel, akkor 90 napig nem kaphatsz ellátást (regisztrálnak, de pénzt csak 90 nap múlva kaphatsz)

Ha közös megegyezéssel, vagy munkáltatói rendes felmondással szűnik meg a munkaviszonyod, akkor már másnaptól kaphatod a járadékot.

Itt olvashatsz róla pontos és részletes infót: [link]

2011. szept. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2011. szept. 3. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!