Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy orvos 120e-t keres? Ez...

Egy orvos 120e-t keres? Ez komoly? És kint?

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy az orvosok 120at kapnak.Plusz van a hálapénz, ez kb. mennyi lehet? Mennyit kereshet aki magánrendelőben dolgozik?
2011. jún. 17. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:

A kezdő orvos nettója 80.90.000.- Ft. Hálapénzt pedig nem kap. Sőt,azok az orvosok sem kapnak hálapénzt,akiknek nincs közvetlen kapcsolatuk a betegekkel.Pl.röntgenorvosok,laboránsok stb.

Még a főorvosoknak is elég kevés a hivatalos fizetésük.

Külföldön sokkal többet kereshetnek.

2011. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Éppen egy kérdésben írta egy feleség,hogy az ő férje orvos,és havi netto 300.000 forintot keres,mellé még jön a havi 100.000 forint hálapénz..

Egyébként miért ne lenne hálapénz?

Nemrég műtöttek engem is,és én is adtam borítékba az orvosnak 10.000 forintot.A szeme sem rebbent,és elegánsan eltette a borítékot.Hálapénz ma is van,sokan adnak is,csak éppen nem verik nagy dobra.

2011. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát csak ezzel a hálapénzzel az a baj, hogy vannak akik túlzásba esnek. (orvosok) Van 1-2 ismerősöm aki most szült, és az ultrahangnál az orvos nem volt hajlandó megmondani, hogy a gyereknek van e bármi rendellenes problémája vagy bármi baja, csak ha ad neki pénzt, nem is keveset(20-50ezerig)!! És vajon miért nincs most annyi gyerek? :S Sajnos nekem se lesz pénzem minden ultrahangnál fizetni 20ezret, a szülést már nem is merném megkérdezni mennyiért vezeti le.
2011. jún. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
hát, a mai fizetésük mellett nem csodálkozom, hogy ilyen 2zsaroláshoz2 folyamodtak...
2011. júl. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mára hál' Istennek jobban keresnek az otthoni kollégák, de külföldön tényleg jobban megbecsülnek.

Én pszichiáter vagyok, otthon anno egy 60 nm-es lakást nem tudtam fenntartani a 140 ezres fizetésemből, (és ez 10 éve kib*szott soknak számított az egészségügyben), plusz a betegek emberszámba se vettek. Értem én, hogy egyfajta érzelmi szemetesvödör a pszichiáter/pszichológus, de több mint 10 év tanulás után az ember nagyon nem érdemli ezt meg. Így kiköltöztem Angliába. Itt keresek 5700 fontot, ami elég jó kis pénz. (Mai árfolyamon 2,052,000 forint)

2018. aug. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!