Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi esélyem van arra, hogy...

Mennyi esélyem van arra, hogy építész legyek, ha nem igazán tudok rajzolni?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, és elterveztem, hogy építész legyek. Csak hát nem megy a rajzolás.
2011. jún. 17. 21:55
 1/4 Vree ***** válasza:

Még megtanulhatod, de építészként éjjel nappal tervrajzokat kell majd csinálnod az egyetem (főiskola, ha építőmérnök) alatt. Ha úgy érzed ezt nem fogod bírni akkor jobb ha nem vágsz bele. Gyakorlatban már valószínűleg valamilyen szoftvert (pl. Archicad) használsz majd a tervezéshez, bár a kinyomtatott tervrajzoktól így sem szabadulsz, de az egyetemen rengeteg szabadkezes rajz van. Egyébként a felvételinél is előkövetelmény egy rajzolásos vizsga.


Szerintem gyakorolj, nézd meg hohy a műszaki tervek mennek-e ha az életképek nem is annyira. Sajnos itt is nagyon fontos hogy vizuálisan el tudj valamit képzelni, pl. lesz makettkészítéses feladat is sok, és egy tervrajzon is ki kell tudnod szúrni a hibákat, mert egy rossz helyre húzott vonal miatt néha csinálhato újra a dolgot. Mondom, megtanulható, de gondold át.

2011. jún. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az építészetin nem portrérajzolás megy. Különböző formákat kell rajzolnod (gömb, kocka, stb.). Ezek addigra megtanulhatóak, főként hogy még csak 12 éves vagy.
2011. jún. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
azt vallom hogy rajzolni bárki tud, aki szeret,de kitartás és szorgalom is kell hozzá.
2012. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A rajz egy készség tantárgy ami azt jelenti hogy megtanulható. Ahogy Leonardo Da Vinci is mondta " én 5% tehetséget kaptam a jó istentől és a maradék 95% én fejlesszettem, értem el.
2013. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!