Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sokan vannak akik az miatt...

Sokan vannak akik az miatt siránkoznak, hogy kevés a fizetésük. Akkor miért nem tanultak olyat ami jól fizető? (itt főleg műszaki szakokra gondolok: mérnök, informatikus, fizikus, cnc-s, stb, de nem csak ezek vannak)

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 11:56
1 2
 11/18 anonim válasza:
82%

Azért mert a magyar emberek buták, lusták, mocskosak, és nem értenek semmihez. De bezzeg Nyugat-Európa...


Gondolom ezt akartad hallani. -.-'

2011. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Talán mert nem mindenki reál beállítottságú. Aki nem tudja a matekot, fizikát, kémiát, nem tudja a programozást, abbol nem lesz matematikus/pénzügyes, vegyész, mérnök, progterv. informatikus, stb.

Akinek meg büdös a fizikai munka, az nem lesz pl. CNC-esztergályos, asztalos, légkondi-szerelő, szobafestő-mázoló, stb.

Az a baj, hogy iszonyat sok egyetemre/főiskolára jelentkező/járó embernek gőze sincs arról, hogy amit tanul, az igazából mi, mire jó, használható-e. Csak bejelölnek v.mit, ami "menő", és lesz, ami lesz.


Az is baj, hogy mindenféle "hátrányos helyzetet igazoló papírral" meg teljesen indokolatlan jogcímeken pluszpontokkal be lehet jutni egyetemre/főiskolára, úgy, hogy amúgy nem feltétlen fényesek az érettségi eredmények (pl. minden éretségi tárgyból csak 3-asra vizsgázott v.ki).

2011. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
*abból
2011. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%
Iskolában dolgozom, nem tanár vagyok, de látom a fizetési papírokat, a kezdő tanár keres netto 100-at akinek van pár év gyakorlata jóval többet kap, vannak olyan órarendek, hogy egy héten csak 4 nap jár be, sokszor látom, hogy délben már megy haza. Megnéztem a gyerekem e-naplójában az órarendeket, ott is votl nem egy tanár akinek csak 4 napos volt a hete, azért nem kéne folyton sírni, ők választották ezt a pályát, nem is csinálnak már sok mindent, nem foglalkoznak osztálypénzzel, alig viszik a gyerekeket valahova stb. A félnapos munkájuk után sokan még bőven tudnak egy teljes másik állást ellátni. 8 órás munka után ezt nem tudnák megtenni.
2011. jún. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: édesanyám tanár, több mint 25 éve van a pályán, egy vidéki megyeszékhelyen tanít németet. Egy olyan iskolában tanít, ahol általános iskola és gimnázium is van. Minden lehetőséget megragad, hogy minél több pénzt vihessen haza, így kap havi 120 körül kézhez. Mit is jelent ez a minden: általános iskolában tanít, gimnáziumban tanít, előkészítő tanfolyamot tart, munkaközösség-vezető, osztályfőnök. Igen, valóban csak heti 24 órája van, neki üres napja nincs, de olyan napja igen amikor, csak 1-2 tanítási órája van, de amelyik évben volt üres napja akkor is bent kellett lennie egész nap és bármikor behívhatták helyettesíteni, amire NEM kapta meg a túlóra pénzét, ha abban a hónapba valami miatt elmaradt ugyanannyi órája (rajta kívül álló ok miatt: iskolai ünnepség stb.). Ezenkívül készül minden órájára, hiszen tanít 5-8-dikig, illetve 9-12-dikig olyanokat akik általánosban kezdték a nyelvtanulás, meg olyanokat is akik gimiben, ez így 12 féle tananyag (persze nincs minden évben mind, de akad jó pár féle), nem árt képben lennie, hogy hol mit tanít. Emellett természetesen dolgozatokat is javít. Mint munkaközösség vezető: heti rendszerességgel délutánba nyúló értekezleteken kell részt vennie és mint osztályfőnök rengeteg intézni valója van: problémás családokkal kapcsolattartás, bizonyítvány és napló adminisztrálása, osztálykirándulások és egyéb programok szervezése, osztálybeli problémák megoldása, ezek megint számtalan esetben délutáni elfoglaltságot jelentenek. Ezen kívül természetesen kötelező megjelennie minden általános és középiskolai rendezvényen akkor is ha az esetleg este van, kifogása nem lehet (évnyitó, évzáró, általános iskolai ballagás, középiskolai ballagás, iskoladíszítés ballagások előtt, farsang, karácsonyi ünnepség. Sőt nem egyszer szerveznie is kell ezeket! Ja és, hogy nyáron a tanárok pihennek? Június végéig bent van mert érettségiztet, illetve adminisztrációs munkái vannak, augusztus 20-tól munka van és a kettő között jobb esetben csak 1 hetet kötelező táboroztatnia, amikor lényegében 168 órát folyamatosan dolgozik. Más szabadsága NINCS! Akkor arról még nem is beszéltem, hogy ha elviszi az osztályát tavasszal kirándulni, amit elvárnak tőle, akkor megint hétvégén 48 órán keresztül dolgozik, úgy hogy előtte és utána az egész hetet végigdolgozza. Ergo édesanyámat jó ha egy hónapban egyszer látom délután 4-nél előbb hazaérni a munkából és számtalanszor van, hogy estébe nyúlóan vagy hétvégén is dolgozik, de amikor otthon van akkor is számtalanszor dolgozatokat javít. Ergo semmivel nem dolgozik kevesebbet, mint bárki, aki egy irodában csücsül egész nap. A külön órákból annyit, hogy örül ha egy évben heti kettőt el tud vállalni.
2011. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ilyen is van, én akkor is mást tapasztalok és látok. Volt olyan tanár nálunk akinek naponta négy órája volt utána elhúzott és egy másik iskolában kollégiumban el tudott vállalni egy másik állást, évekkel ezelőtt volt 5 milla a bruttó éves jövedelme, több mint pl. az igazgatónak.

A gyerekem iskolájában is hasonlókat látok. Év elején alig tanulnak, félévkor és évvégén meg kapkodás megy, arra nincs ideje a tanárnak (vagy kedve) , hogy az e-naplóba beírja a jegyeket. Az első félév jegyei januárban, a második félév jegyei június elején kerültek be a naplóba.

Íratnak dolgozatot, és van hogy hetekig nem javítják ki. Van amit vissza se kaptak. Ha pedig a szülő reklamál ezekért akkor le vagyunk pattintva. Én is írtam e-mailt az ofőnek, a jegyek beírása miatt, de nem jutottam vele semmire. Pénzt nem kezelnek, mert már nem muszály nekik, le is passzolták a gyerekeknek, meg a szülőknek. Tavaly én kísértem el az egyik gyereket a találkozóhelyre a kirándulásnál, mert az ofő arra nem volt képes, hogy egy napra betegye a pénzt az iskola széfjébe, hadd vigye a 150 cm-es kis termetű kislány a többszázezer Ft-ot ami kellett a kirándulásra. Az idén amikor megkérdezték a gyerekek a kirándulást a tanár azt kérdezte: szervezitek? Egy 16 éves hogy foglaljon szállást, hogy intézze a szükséges dolgokat, ez normális válasz egy tanártól. Ő is legalább 25 éve tanít, de jobb lett volna mindenkinek, ha mást választ.

Mindegy, nekem sajnos ilyen tapasztalataim vannak, annak ellenére, hogy ez állítólag egy jó gimnázium, én inkább máshova vinném a gyerekemet, de szereti az osztálytársait és inkább marad.

2011. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Tom Benko ***** válasza:
100%

Érdemes lenne néha utánamenni annak is, egy tanár úgy mégis mivel tölti a látszólagos fél napjait. Teljesen meg lennének lepődve némely emberkék.

Úgy tök jó lenne, ezek az okosok csak egy hónapot csinálnának végig egy iskolában...

Nem tagadom, vannak olyanok is, akik abszolúte nem erre a pályára valók, de sajnos a legtöbbjüktől képtelenség megszabadulni, annyira kevés a rendelkezésre álló tanár. Nomeg ott vannak az illetékes fenntartó kedvencei is, akiket minden fekáliaháziságuk ellenére is tartani kell, mert különben az iskola igen súlyos retorzióknak néz elébe.

2011. jún. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Aki kieemelkedően jó a szakmájában akármi is legyen az, és van az életével célja, az előbb utóbb megtalálja a mósját, hogy több pénzhez jusson.

Az már viszont tényleg tény, hogy Magyarországon nagyon sok szakma alulfizetett, de ha európai viszonylatban nézük, akkor azok a szakmák is amit felsoroltál.

Az meg hülyeség, hogy miért nem tanult valami jól fizető szakmát, elhiheted nekem, hogyha valamit nem szeretsz csinálni, de még is több pénzt kínál előbb utóbb eleged lesz belőle. Abból is persze eleged lehet, ha lelkiismeretes munkát végzel, és az átlagon alulfizetnek.

2014. júl. 12. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!