Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató kötelezheti arra...

A munkáltató kötelezheti arra a munkavállalóját, hogy saját költségen menjen el az üzemi orvoshoz alkalmassági vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Ugyanis egy főre az 5.000Ft, amit ő (főnök) nem kíván kifizetni.

Ha emiatt elmarad ez a vizsgálat, akkor kit büntenek meg egy esetleges ellenőrzéskor (munkáltatót vagy munkavállalót)?

Köszi!


2011. jún. 24. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Orvosi ALKALMASSÁGI vizsgálat a neve.

Nincs meg? = NEM vagy alkalmas. = Munkáltató így NEM köteles alkalmazni.

Ennyi.

A többi a TE döntésed.

2011. jún. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha elmarad a vizsgálat, akkor nem dolgozhatsz.

Ha nem dolgozol, akkor nem büntetnek meg senkit.

2011. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a vizsgálatra neked van szükséged a munkaköröd betöltéséhez, nem a munkáltatódnak.
2011. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Bocsi, de én utánakérdeztem: a munkáltatót kötelezik rá, hogy küldje el üzemi orvoshoz alkalmassági vizsgálatra a munkavállalóit. Én több évig dolgoztam nélküle, már van és ALKALMASnak találtak. Nem volt gondom belőle.

Ja, és köteles a munkáltató állni ennek a költségét, nem háríthatja át a munkavállalóira. Egy esetleges ellenőrzés során pedig a munkáltatót büntetik, ha nincs ilyenje valamelyik dolgozójának.

2011. jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Első, nem értelek: "üzemi orvoshoz" megy "alkalmassági vizsgálatra" ezt miért javítottad ki erre: "Orvosi ALKALMASSÁGI vizsgálat"? Szerintem ez egy és ugyan az, és érthető mire gondoltam attól, hogy kicsit máshogyan fogalmaztam.

Ja, és hihetőbb az utolsó válaszoló. Utánakérdezett, gondolom nekik is aktuális.

2011. jún. 24. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!