Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy írjam bele a felmondásba?

Hogy írjam bele a felmondásba?

Figyelt kérdés

Július 25én kezdek angliában dolzoni.

Mikorra írjam a felmondó levelem? Ha 22ére írom akkor addig el tudok mindent intézni a felmondásommal? Vagy inkább akkor 1 héttel korábra?


2011. júl. 1. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól tudom létezik olyan fogalom, hogy felmondási idő, ami 3 éve munkaviszony alatt 30nap, az idő haladtával emelkedik.

Sajnos nem tudom erről szinte semmi okosat mondani neked. Létezik olyan is, hogy rendkívüli felmondás, de passzolom....

Minél előbb beszélj a főnököddel!

2011. júl. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
beszéld meg a főnököddel a "közös megegyezést"és ha beleegyezik akkor bármelyik napon végezhetsz a cégnél.A felmondásnál felmondási idő van,amit ledolgoztathat veled a főnököd,kivéve ha még próbaidőn vagy,mert akkor indok nélkül azonnal ott hagyhatod a céget.
2011. júl. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Beadod a rendes felmondásodat, és kérvényezed a külföldi munkavállalásod miatt tekintsen el a felmondási időtől, vagy legalább egy részétől. Beszéld meg vele.

„Kérem, hogy amennyiben a munkáltató, a felmondási idő tartama alatt részben vagy egészben nem tart igényt a munkavégzésemre, mérlegelési jogkörében eljárva, szíveskedjék mentesíteni a munkavégzési kötelezettség alól.”

Ennyi, szerintem nem lesz gond, lényeg minél hamarabb tedd meg.

2011. júl. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A lehető leghamarabb, mert nem biztos h jó szemmel nézik, hogy ha az egyik alkalmazott csak úgy lelép.
2011. júl. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!