Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan találhatnék olyan...

Hogyan találhatnék olyan munkát, ahol a munkaadó támogatja a felsőoktatási tanulmányokat?

Figyelt kérdés
Olyan sok helyen olvasom, hogy ilyen munkája van, volt. Nem is az anyagi rész miatt érdekelne (bár nyilván az sem utolsó szempont), hanem így nem lenne probléma a suli és a munka összeegyeztetése. Ugyanis ahol most vagyok egyetem, amellett képtelenség dolgozni, a munkahelyről vizsgázni járni, nem rugalmas a munkaadóm egyáltalán. Viszont muszáj lenne dolgoznom :(
2011. júl. 5. 10:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Akkor szokta támogatni,ha neki is érdeke, tehát ha pl. egy pénzügyi cégnél gazdasági egyetemre jársz
2011. júl. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Páromnak is a cég fizeti az egyetemet.

Ő már 1,5 éve dolgozott ott, meg volt a levél, hogy felvették. A főnöke mondta, hogy mivel nagyon meg vannak elégedve a munkájával, kérvényezheti, hogy a cég fizesse az iskolát.

Az igazgató beleegyezett, így jár neki tantárgyanként 4 nap tanulmányi szabadság is. Ők fizetik a tankönyveket is.

Szerintem, ha most mész el valahova dolgozni, talán csak jövőre fizetnék az iskolát. Ilyenkor alá kell írnod egy papírt, hogy dupla annyi ideig ott maradsz dolgozni, mint ameddig fizették az iskoládat. Ha nem maradsz, mindent vissza kell fizetned.

Csak a cég munkakörével kapcsolatos szakmákat választhatsz. Ő pl. minőségellenőr, gépészmérnöknek tanul. Azt is megszabták, hogy milyen szakirányon mehet tovább.

Neki nagyon megterhelő, hogy hétfőtől-péntekig dolgozik, gyakran kell túlóráznia, és szombaton meg suli reggel 9-től este 6-7-ig. Csak a vasárnap szabad.

Ritkán van olyan, hogy hétköznap kell bemennie vizsgázni. Félévente max. 2 alkalom.

Ha nagyon képzett, tapasztalt vagy, akkor felvesznek így is. Aki nem annyira képzett, azzal úgy szoktak megállapodni, hogy kevesebb fizetést kér (kb. havi 40 ezerrel), de fizessék az iskolát.

Szerintem csak nagyvállalatoknál esélyes.

2011. júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!