Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gondolkozom, hogy elvégezzek...

Gondolkozom, hogy elvégezzek egy pedikűr tanfolyamot. Szerintetek lenne rá igény Budapesten?

Figyelt kérdés
Milyen eszközök kellenek a pedikűrösnek és tudnám otthon vagy az ügyfél otthonában csinálni? Te inkább szalonba mennél vagy lakásra vagy esetleg otthon kérnéd a pedikűrt?
2011. júl. 5. 15:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a párom pedikűr, manikűr és műkőrőmmel foglalkozik.

A saját véleményem, hogy senki nem szívesen hív a lakására.

1. Magán szférája, nem szívesen osztja meg veled.

2. Alkalmatlanok a körülmények, száll a por, kell hosszabbító, fény stb, macera.

3. Neked is cipelned kell mindent, és az utazásodat senki nem fogja megtéríteni, pedig az idő alatt más vendéget is csinálhattál volna.

A saját otthonodra ugyanezek vonatkoznak, nem szívesen fogsz odahívni valakit, és ő sem szívesen fog hozzád jönni.

A nők többsége szeret szépségszalonba járni, megy a locsi-fecsi, ott a fodrász, kozmetika stb stb.

Szerintem ez szalonban jó csinálni, na persze az se mind1, milyen szalonba. Milyen vendégek járnak oda, mennyire van kialakítva ügyfélkör stb stb.

Eszközök? Határ a csillagos ég, rengeteg minden kell.

Szerintem nem lenne rá igény Budapesten, a párom is csak néha-néha megy ki házhoz, és akkor is ha valami s.o.s helyzet van, és a legkedvesebb vendégeihez, akik már szinte a barátnői…

Persze ezeket ne vedd készpénznek, én csak együtt élek valakivel akinek ez a fő hívatása, és hidd el, nem egy-két éve csinálja, ezek pedig a saját meglátásaim.

Sok pénzt lehet ezzel keresni, de profinak kell lenned, nagyon jó emberismerőnek, rendkívül toleránsnak, és jó üzleti érzékkel megáldva, és nem utolsó sorban sok pénzed legyen, fizetni a bérleti díjat, és az alapanyagokat. Nem árt egy vállalkozói sem, és még azt hozzátenném, ha csak pedikűrözni akarsz, akkor számolj azzal, hogy a vendégeid 70% 50-év feletti lesz.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de oldalakat lehetne erről e témáról írni…

2011. júl. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi, szerintem is szalonban lenne értelme csinálni,de mivel meló utánt udnék menni így nem éri meg elvégezni.
2011. júl. 26. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!