Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi az emberek valódi...

Mennyi az emberek valódi átlag nettó bére ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mert hogy nem a médiában hazudott többszázezrek, az biztos. Vérlázító, amit erről hazudoznak naponta az újságokban, vagy 10 éve.(Kornámyváltás óta még nagyobbakat lódítanak e téren, mintha a magyarok átlagban 200 ezreket keresnének.) Mással sem találkozom a környezetemben, csak kétségbeesetten, egyik hónapról a másikra tengődő emberekkel, akik, ha diplomásak, se keresnek többet nettó hetvenvalahánynál -nyolcvanvalahánynál)Sőt, a legtöbb ismerősöm, végzettségétől függetlenül minimálbért, vagy még annál is kevesebbet visz haza havonta (pedig szorgalmas, dolgozni akaró emberek). Amiből ételre nem telik, ha lakni akar.
2011. júl. 8. 13:31
 1/9 anonim válasza:
69%
Hát igen. Szar itt a helyzet ebbe az országba. Nem elég hogy leszarják hogy mennyit tanultál még hazudnak is. Amúgy asszem ez rossz kategóriába ment...
2011. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Pesten valóban 200 ezer az átlagbér.

AZ én családom,legtöbb ismerősöm,én 400 körül keresünk.

Több diplomával,több nyelvvizsgával.

De még a takarítónőm is 100-at keres havonta tisztán (napi 5000-ért dolgozik, és van hogy heti 6 napot)

Valószínüleg az ország más részein nehezebb

2011. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
67%
hát, csak azért mert valaki 400-at keres, nyilván a baráti köre is ilyen értelmisegg gazdag, de meg kéne nézni, hogy a társadalom többi tagja (80% fölött..) mennyit keres... robotolnak a mekiben, a többi multiban, havi 100nál nem igazán többért, de sokan még annyit se kapnak. közben meg a cigánybűnözők lopják a napot és az értékeket, és nézd meg, "bodzaszedésből" 20millás bmw-jük van.. és igen, rossz kategória..
2011. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Kb 140000 a KSH szerint a nettó átlagbér. Ebben benne van az is, aki minimálbért (nettó 60600Ft) keres, és benne van sok olyan is, aki 3-4Milliót, vagy többet. Pintér Sándor tavaly valami 40 millió SZJA-t fizetett be. Ez olyan 130-150 Milliós nettót jelent... (benne van a cége osztaléka után fizetett SZJA is)
2011. júl. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
nem tudom mennyi a valódi átlagbér, de ha végignézel az utcákon, amelyek tele vannak autóval, az éttermek, falatozók dugig vannak. Kérdem én, ha valaki minimálbért keres, akkor hogy tart fenn egy autót? Én magam csak egy tankoláskor 30.000 Huf-ot hagyok a benzinkúton. Nagyon sokan biztos hogy nem élnek annyiból, mint amit állítanak. A magyarok jellemzően sokat panaszkodnak hogy minimálbért keresnek, közben autót tartanak fenn és nyaralni is mennek. Ha valóban 60.600 Huf lenne a fizetésük, akkor ezt nem tudnák megtenni. Biztos hogy vannak olyanok is akik tényleg ennyiből élnek, de nem annyian, mint sokan állítják. Az én ismeretségi, baráti, családi körömben sincs olyan a nettó 200 ezer alatt keresne. Hozzáteszem mindegyikük több nyelven beszélő, diplomás emberek.
2011. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

120-140.000.- körül lehet, de még ez sem valós. Sokkal több a minimálbéres,mint aki 100 fölött keres.

Hogy számolják az átlagbért?

A főnök keres 500,000,-et,az alkalmazottja 100.000.-et.

Az összes bér 600.000.-,osztják a létszámmal,vagyis kettővel. Így az átlagbér 300.000.- Ft.

2011. júl. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
21.51. Talán el kellene menned vidékre,vagy Pesten az egyszerűbb emberek közé.Ők nyilván nem tartoznak az ismeretségi körödbe. Nem panaszkodás,hanem a valóság a nyomorúságos jövedelem.
2011. júl. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Én segédápolóként 75 körül viszek haza, a szakképzettek 90 körül. Admin 70-et,takarító 60-at,orvos 150 körül.

Anyósomék 90-100 körül a gyárban. Férjem 100-at.

Ez az átlag: közalkalmazottak és gyárban dolgozók az átlag.

A többi, aki vállalkozó vagy hasonló jó kereső, az kb. 10 %.

2011. júl. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Néhány gondolat:

1) Nekem is az a benyomásom, mint néhányaknak, hogy a minimálbéresek közül sokan többet kapnak, mint amennyit hivatalosan keresnek


2) Bár azoknak, akik keveset keresnek, sovány vigasz, de valóban vannak sokan olyanok, akiknél a 200e netto körüli fizu elérhető és reális (jell. diplomás, több nyelvet beszélők + fizikai munkás szakemberek)


3) Nem vagyok statisztikus, de érdekes lenne olyan tanulmány, ami átlag helyett medián értékkel számol, az átlagot (számtani közepet) ugyanis a kiugró értékek nagyon eltéritik. (Pl. [link] Ilyet szeretnék látni országos szinten - gyors kereséssel nem találtam.

Rövid magyarázat: medián az emelkedő sorrendben rendezett közül a középső tényleges érték. Például, van 1 főnök (500e) + 2 alkalmazott (100e) => 100 - 100 - 500 => medián az 100e. Átlag ebben az esetben 233e lenne (2*100+500 = 700e /3). Ilyet érdekes lenne látni nemzetgazdasági szinten.

Bocs, ha tul bonyolult lettem.

2011. júl. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!