Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő diplomás közgazdász...

Pályakezdő diplomás közgazdászként lehetetlen elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Már 4 hónapja keresek munkát, eddig sikertelenül. Már az életkedvem és a maradék önbizalmam is elmegy a sok elutasítástól. A pozíciók jelentős részét meg sem pályázom, mivel legalább 3 éves releváns szakmai tapasztalatot és tárgyalási szintű idegennyelvtudást írnak elő. De hogy legyen 3 éves szakmai tapasztalata egy pályakezdőnek? Néhány interjún már voltam, de ezeken sem engem választottak ki.

Van valaki hasonló helyzetben? Javaslatokat is várok, hogy mit kellene tennem!

24/F


2011. júl. 8. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Friss diplomásoknak szokott lenni állásbörze adott főiskolákon, egyetemeken ott direkt pályakezdőket keresnek. Amúgy miért nem mész külföldre? Több száz ezret kereshetnél, ahelyett hogy itt vágod tönkre az életed.

Amúgy megkérdezhetem, hogy hol és milyen szakot végeztél és milyen nyelveket beszélsz?

2011. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm egy év után, másik 1 év 5 hónap után kapott munkát, de nem közgazdászként dolgoznak csak sima asszisztensként, titkárnőként.

Én 1 éve keresek munkát és még nem kaptam semmit, 3 hónapja már pultosnak is elmentem egy kocsmába éhbérért, csak becsődöltek. (azért nem is tudtak rendesen fizetni, kocsmát nyitni sem érdemes már..)

2011. júl. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én tavalyi évben az utolsó hagyományos 5éves képzésben végeztem volna, de nem tettem le az államvizsgát, hanem jelentkeztem az egyik hazai bank szakmai gyakorlatára. Ott eltöltöttem 1évet, természetesen minimális pénzért és most államvizsgáztam le nyáron és elég jó pozíciót kaptam a banktól. Ebben az egy év alatt megismertek és így nyugodtan bízzák rám a feladatokat. Ha jól megy akkor jővőre már fiók igazgató is lehetek a szülővárosomba.

Tavaly mindenki lehülyézett, hogy miért nem államvizsgáztam le, és most mikor találkoztam velük a diplomaosztón ők még mindig nem találtak helyett.

Szerintem te első lépésben ilyen szakmai gyakorlaton gondolkozz. 1év hamar elmegy és ha jól dolgozol, akkor ott is fognak szerintem. Amugy ezt a rendszert egyre több cég alkalmazza. És tudnak válogatni, mert diák rengeteg van.

És mielőtt mindenki megszól, nem a Corvinuson végeztem, hanem egy vidéki egyetemen.

2011. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

16:35!

Eddig állásbörzéken sem jártam sok sikerrel, bár tény, hogy csak kettőn voltam, ezeken inkább marketingeseket kerestek, őket is promóteri munkára. A MÜTF-ön végeztem gazdálkodási és menedzsment szakon. Tudom, hogy nem a legnevesebb hazai felsőoktatási intézmény, viszont úgy érzem, hogy nagyon sok gyakorlati ismeretet elsajátítottam a főiskolai évek alatt. Szakdolgozatom és diplomám is kiváló minősítésű lett.

Külföldi munkavállalást már mások is javasolták, de egyrészt nem érzem olyan magabiztosnak a nyelvtudásom, másrészt nem biztos, hogy egy idegen országban, egyetlen ismerős nélkül boldogulnék. Egyébként német nyelven beszélek középfokon, de mint a kérdésben írtam a munkáltatók anyanyelvi szintet várnak el.


16:42!

Akkor Neked is kitartást kívánok! Bízom benne, hogy egy év alatt azért sikerül valami munkát találnom. Egyébként jelentkeztem mesterszakra, majd július 21-én kiderül, hogy felvesznek-e. Amúgy milyen végzettséged van?


17:22!

Gratulálok, Te csináltad jól! Én a főiskolán mindig csak a tanulásra és a minél jobb tanulmányi eredményre törekedtem. És csak annyit értem vele, hogy mesterszakos felvételire viszonylag jó a pontszámom. De mint írtam mindenhol a szakmai tapasztalatot hiányolják. Már én is pályáztam ilyen szakmai gyakorlatos helyre is, de ezeken általában folyamatban lévő felsőfokú tanulmányokat írnak elő követelményként. Emellett azért jobb lenne a minimálbérnél kicsit többet keresni, de ha ilyen lehetőség adódna, valószínű azt is elvállalnám. Remélhetőleg szeptembertől mesterszakos leszek a BME-n, bár csak levelezőn. Remélem ezalatt azért sikerül valahol elhelyezkednem.


Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat!

2011. júl. 8. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!