Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri manapság fogorvosnak,...

Megéri manapság fogorvosnak, azon belül fogszabályzós szakorvosnak lenni? Hány év egyetemet illetve gyakorlatot kell elvégezni előtte?

Figyelt kérdés
A kezdő fizetésről is jöhetnének infók, illetve hogy mennyire érdemes maszekban dolgozni, poliklinikán rendelőt bérelni.
2011. júl. 10. 12:12
 1/2 anonim ***** válasza:
A gyakorlati részéről nincs tudomásom, csak arról, hogy egyre kevesebb fogszabályzós doki van, és egyre több gyereknek kell fogszabályzó, úgyhogy szerintem igény lesz rá, hogy maszekban biztos többet keresnél vele az egyértelmű.
2011. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az,hogy mennyire éri meg az szubjektív, de mindenesetre szerintem nagy pénz van benne. Az egyetem 5 év, utána még 3 évig kell rezidenskedned,hogy leszakvizsgázhass és fogszabályozó szakorvos legyél. Kezdő fizetés rezidensként 140 ezer forint, ha jól tudom. A szakorvosit nem tudom, de ott OEP-es rendszer megy, meg csinálhatod magánba, úgyhogy teljesen változó a fizetés, betegszámtól függ.
2015. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!