Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A rezidensek fizetése BOTRÁNYO...

A rezidensek fizetése BOTRÁNYOSAN alacsony. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés

Lehet hogy kelet-európa még nem olyan civilizált, és gazdag

de azért azt nem gondolom, hogy a rezidensek, akik életeket mentenek, gyógyítanak, ügyeleteskednek, fizetése 90-100 ezer körül mozog. Egy gyakorlott ápolónő is jobban

keres, pedig ő nem végezte el az orvosit, és nem "gyötörte" magát 6 évig az egyetemen.

És akkor csodálkoznak hogy annyian kimennek külföldre, ott legalább kapnak rendes fizetést, annyi amennyi a társadalmi hierarchiában elfoglalt helyükért jár.

A betetgek is kontráznak, hogy miért fogadják el tőlük a hálapénzt, aminek már semmi köze a hálához. A szükség nagy úr, és egy családalapítás előtt álló fiatal orvosnak

bizony nem elég. Ti mit gondoltok erről?


2011. júl. 11. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mo-n az emberek 99 %-ának botrányosan alacsony a fizetése...a rezidensek meg fogják magukat és menjenek ki külföldre, nekik legalább van lehetőségük menni ;)
2011. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Szia! Ha jól veszem ki, orvos rezidens vagy... :) Megértelek, sehol nincs (na jó, honunkban legalábbis csak kivételes helyeken) elismerve a felelősség, a lelkiismeret, a beleölt évek. A gimnáziumi is ide számít, mert agyontanultuk magunkat, hogy felvegyenek az egyetemre. Sehol nem tartunk. Írj privátot, van egy szakmába vágó ötletem, én is orvos vagyok. Collega bestialis :)
2011. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
43%
Nem kell az ápolókra semmiféle megjegyzést tenni,mivel kidolgozzák a belüket,magyarul szólva!!!!!A rezidens nyugodtan járja végig az útját!
2011. júl. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt a pénzt még az ápolónőktől sem sajnálom (sőt, még nekik is keveslem), mert az ő munkájuk is elég kemény (idős, magatehetetlen betegeket kell kihámozni a sz@rból), ami botrányos, hogy sok helyen a TAKARÍTÓ többet visz haza, mint a kezdő orvos. De az se semmi, hogy hólapátolásért magasabb az óradíj, mint az ügyeletért.

Én úgy vagyok vele, hogy ha egy országnak annyit ér az eü-i ellátás (a saját vagy rokonának egészsége/élete), mint egy tiszta utca, akkor ott ne pattogjon senki sem, hogy milyen minőségű az ellátás és mennyire hozzáférhető, hanem örüljön annak, hogy egyáltalán van.


A rezidensektől sem lehet 6év egyetem után elvárni, hogy annyi pénzért dolgozzon és VÁLLALJA A FELELŐSSÉGET más életéért, amennyiért más csak sepregetést vállal be.

2011. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Kedves utolsó:)Jó a meglátásod,csak tudod az a baj,hogy a fejesek nem látják át adolgokat,mert ha ők,vagy bármely hozzátartozója bekerül a kórházba akkor máris utasítanak(nővért)hogy maximális ellátásban kell részesülnie,mindegy hogyan oldod meg!A normál beteg,akinek nincs ilye-olyan rokonsága,za maradhat későbbre,lényeg,hogy a VIP betegnek mindene meglegyen!Amíg ez nem változik,minden marad így
2011. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%
Azért a taníttatásuk költségét visszafizettetném velük amint kimennek külföldre.
2011. júl. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
15:02-esnek: Ha már visszafizettetnéd, akkor fizettesd vissza az informatikusokkal és mérnökökkel és mindenki mással is, aki ki megy külföldre. Sőt, azokkal is, akik "büfészakra" mentek és nem a diplomájuknak megfelelő helyen helyezkedtek el! Mi ez a diszkrimináció?
2011. júl. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én ezt rettenetesen sajnálom és az egyéb itthoni állapotokat is. rengeteg lelkes, becsületes és lelkiismeretes embernek veszik el a kedvét az undorítóan alacsony fizetésekkel. nekem szerencsém volt, jól keresek és jól élek, de ez nem jelenti azt, hogy ne látnám magam körül a borzasztó helyzetet.

nemrég egy bevásárlóközpontban beszéltem egy takarítónővel, aki elmondta, hogy ő tulajdonképpen nővér, de az egészségügyben soha nem keresne annyit, amennyit a pláza takarításáért kap. állatira felháborodtam, igazából ez ilyen tehetetlen düh, amiért nem becsüljük meg igazán a dolgozó embereket. a másik oldala, hogy erről nem is lehet beszélni, nekem kvázi rejtegetnem kell, hogy mennyit keresek, nehogy megutáljanak jónéhányan. ez nem állapot, félek még nagyobb bajok lesznek ebből.

2011. júl. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

tegnap 17:48


Nyilvánvalóan mindegyikkel visszafizettetném.

2011. júl. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem az ápolónőket akartam méltatni természetesen, és bocsánatot kérek akik ezt zokon vették. Persze a nővérkék is megérdemlik a megfelelő bért, csak azt akartam érzékeltetni hogy a nővérek és orvosok között rangi különbségek vannak, és némely ápoló jobban keres mint egy orvos. Én nem sajnálom a nővérektől!
2011. júl. 13. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!