Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is férfiasak a...

Szerintetek is férfiasak a jól kereső szakmák?

Figyelt kérdés
Mindenki mondja, hogy a mérnök, informatikus stb szakmákkal lehet jól keresni. Vagy ott vannak a szakmunkák is (pl. asztalos, villanyszerelő, amit külföldön különösen megfizetnek). Ez mind szép és jó, de ezekből egyik sem nőnek való szakma szerintem. Mérnöknek mondjuk tanulhat egy nő is, de a munkáltatók sokkal szívesebben látnak férfiakat ilyen területen. Én legalábbis ezt tapasztaltam.
2011. júl. 13. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Amekkora hiány van belőlük, a munkáltatók nem lehetnek abban a helyzetben, hogy nemek szerint válogassanak.
2011. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a faluban van asztalos nő, németek is jönnek hozzá megrendelésért. Elég szépen keres..:) Én Most hentes leszek és kimegyek Németbe és nő vagyok.:) 19L
2011. júl. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy nagy multinál dolgozom mérnökként és több kolléganő is van a csapatban.
2011. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mi van azokkal, akiknek nem erősségük a reál tárgyak, azok mehetnek a süllyesztőbe?
2011. júl. 13. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez már fejlődés, a németeknél volt egy híres hentes úgy fél évszázada, viszont ő jött ide. Bár ő férfi volt. De mindenképpen pozitív, hogy most már a mi henteseink mennek oda, nem úgy, mint '44-ben :P
2011. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"akiknek nem erősségük a reál tárgyak, azok mehetnek a süllyesztőbe?"


Nagyjából. Viszont a nők és férfiak is egyformán. Tanárokból, bölcsészekből többszörös túlkínálat van.

2011. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyilván azt fogják jobban megfizetni, akikből kevesebb van.
2011. júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát azért süllyesztőbe nem mennek, de tény, hogy a reál irányú szakmákat 2-3x jobban megfizetik még itthon is és kevesebb van belőlük. Ettől függetlenül humán beállítottsággal is lehet jól keresni, csak nehezebb.
2011. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!