Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatónak joga van ehhez?

A munkáltatónak joga van ehhez?

Figyelt kérdés

Szabadságon vagyok, és holnapra behívatott a főnök. SMS-t küldtek a kollégáim (nagyon rossz a viszonyom velük, szemembe aranyosak, amúgy meg ott tesznek keresztbe, ahol csak tudnak), így reggel 8-ra ott kéne lennem.

Mit akarhat a főnököm??? Fizetést még mindig nem kaptam, pedig már el kellett volna utalnia... Mindig ezt csinálták, ha nem voltam valamiért (kétszer voltam beteg 2 hétig, a másodiknál fegyelmi tárgyalásra mentem vissza, mert nem hitték el, hogy beteg voltam -felfázás, megfázás, hányás, hasmenés, petefészek- és epehólyag ciszta).

Mit csináljak???


Köszönöm!

26N


2011. júl. 20. 01:11
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Lehet, hogy már nem vagy ébren, de azért elmondom a véleményem. Beszélj a főnököddel, vagyis mindenképp menj be. És ha esetleg lehetséges akkor válts munkahelyet, mert az, hogy még nem fizetett, és két hét betegség miatt fegyelmire küldött nem reális szerintem.

2011. júl. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a munkáltató megszakíthatja a szabadságot fontos indokkal:( Ráadásul még ő is rendelkezik egy részével. De az, hogy még nem kaptál fizetést, az viszont az ő számlájukra rossz fényt vet!

Ha bármivel keresztbe akar neked tenni a mai nap, akkor feltétlen keress meg egy munka jogászt!

Szorítok neked!

(azért majd ha publikus a dolog, megírnád, hogy mit is akart?)

2011. júl. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

A munkáltató fontos érdekből megszakíthatja a szabadságot, és visszarendelhet dolgozni. De ehhez alapos ok kell. Például ég a gyár, és tüzet kell oltani :)

De viszont az ebből származó károdat (már befizettél egy nyaralásra) meg kell térítenie, ha van.

Az, hogy jogos betegség miatt fegyelmiket rendez, hát ez azért nagyon durva. Mi az, hogy fegyelmi? Ilyen esetben maximum Rád küldheti a társadalombiztosítást, hogy szinlelt beteg vagy, aztán az ő dolguk azt leellenőrizni, nem pedig az övé.


Ha szerencséd van, és találsz egy másik munkahelyet, mielőbb lépj le az ilyenektől, mert az embert idegileg kicsinálják. Borzasztó, ami ebben az országban megy...

2011. júl. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Óóóó, szabaság alatt behívott? Engem 6 éve minden szabadságról berendel, rosszabb esetben hétvégén és ünnepnapon is. Ordít, ha véletlen azt mondom, hogy nem vagyok a városban. Ja, nem ég a gyár, nincsen katasztrófahelyzet, csak egy kib@szott levelet nem tud megíratni mással! Másik munkahely? Tanácsolni én is tudom, magamnak is és másnak is, de egyszerűen LEHETETLEN találni. (ja, minimálbéres vagyok... és be kell fognom a pofám)
2011. júl. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Előzőnek: javasold a főnöködnek az internetet. A 21. században nem kell bemenned az irodába, hogy megírj egy levelet, három perc alatt elintézheted a telefonodon is. Én is emiatt kaptam okostelefont a cégtől. Tudják, hogy szeretek utazni, és így egyeztünk meg. Bármikor mehetek szabira, de ha valami sürgős, akkor telefonon besegítek. Eddig működött. Ráadásul azért igyekeznek nem zavarni, ha nem muszáj, tényleg csak olyasmit továbbítanak, amit más nem tud megcsinálni.
2011. júl. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Utolsó! (én vagyok az előző)


A levelet megtudnám írni itthon is, de belső levelezőrendszer van a cégnél és azon kell továbbítani. De ha mondjuk ezért nem hívna be valami csoda folytán, akkor találna más marhaságot. (pl. volt már olyan, hogy este 7-kor telefonált, hogy azonnal menjek be, mert el kell faxolni egy haverjának egy oldal szart, hogy a bank reggel megkapja. Még az a szerencse, hogy akkor kocsit küldött értem. Biciklizhettem volna kilométereket.)

2011. júl. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

Ezekre írtam azt, hogy borzasztó ami ebben az országban megy.


Én munkaidő letelte után nem veszem fel a telefont, ha a cégtől keresnek. Pedig helyettem aztán tényleg nem tudják megcsináltatni mással, mert teljesen egyedül vagyok.


Az utóbbi időben már haza sem viszem a telefont, benthagyom a fiókomban. Nekem is van magánéletem, családom, más dolgom is, minthogy a munka frontján meghaljak. Engem ne ugráltasson senki kénye-kedve szerint hülyeségekért.


Időnként, ha a főnököm kiakad, felhívom szíves figyelmét, hogy van egy munkarendem, azt betartom, neki pedig az a dolga, hogy ARRA az időpontra biztosítson munkát.

Ilyenkor megkapom, hogy ki fog rúgni, és mindig meglepődik amikor közlöm vele, hogy ahogy gondolja.

Még mindig ott dolgozom. Szerintem tudja, hogy ilyen marhát még egyet, aki 4-5 munkakört megcsinál egyedül, fillérekért, nem biztos, hogy könnyen fog találni.

2011. júl. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Soroljam még? :) Az évek alatt jól összegyűlt :)

Van céges mobilom. Egyik szombaton olyan helyen voltam, ahol nem volt térerő, majd mikor elindultam hazafelé, jöttek az üzenetek. Ismét hívott, beleordított a telefonba, hogy "mi a francért nem veszed fel azt a k.rva telefont?!!!" Ezt hallotta anyám, a párja stb.... a vélemény megvan róla. Rendszeresen zaklat hétvégén, délután, este telefonon. Ha nem veszem fel, akkor ordít. Ja, ismétlem, mindezt minimálbérért!!! Azt is megcsinálja, hogy munkaidőben, szándékosan nem a mobilon hív, hanem az ő mobiljáról engem a vezetékesen, hogy bent vagyok-e az irodában. Teszem hozzá, soha nem megyek ki, csak max. pisilni (nem is merek) ugyanis ha nem veszem fel valamilyen oknál fogva (beszélek a mobilomon, mert hívtak és nem vagyok bunkó lerázni aki hívott) akkor is ordít. A múltkor ezért üvöltött le. Legyek kedves mindenkivel, udvarias, maximálisan segítőkész (az is vagyok) minden magán dolgot is elintézek mindenkinek, de ha ŐŐŐŐŐŐ telefonál, akkor b@sszam le a telefont és rögtön kapjam fel neki, őt nem érdekli, ha az atyaisten hívott, az sem! Írjam még??? Pffff.

2011. júl. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek...

leszámolok, elég volt, inkább elmegyek pultosnak egy kocsmába, de ilyen helyen tovább nem maradok.

2011. júl. 22. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!