Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen nehéz az elhelyezk...

Miért ilyen nehéz az elhelyezkedés?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, egy éve munkanélküli. Mivel a főiskolát nem fejeztem be, csak érettségim van. Egy éve munkanélküli vagyok, ahová beadtam a jelentkezésemet,sehonnan nem kaptam visszajelzést, a munkanélküliben se állás, se tanfolyam :( nem tudok már mihez kezdeni! szeretnék dolgozni!!! miért ilyen nehéz a helyzet?
2011. júl. 25. 11:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert rengeteg a munkanélküli és a jelentkező minden állásra. Főleg a jobbakra és kényelmesebbekre persze, gondolom te sem építőipari segédmunkára jelentkezel, vagy mosogatónak egy konyhára. Nekem is majd 1,5 évig tartott mire sikerült a mostani munkahelyemen elhelyezkedni, közben eléggé lejjebb kellett adnom az elvárásaimat. Az érettségivel meg manapság ki lehet törölni...
2011. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 whitenigga ***** válasza:

Helohelo!


Kettő pontban foglalom össze saját véleményem erről:


1. "Még annak örülök, hogy van állásom" hozzáállás; ezt úgy értem, hogy akinek van munkahelye, az nagyon törekszik arra, hogy ez az állapot így is maradjon. Egyik ismerősöm napokig járt lázasan melózni, mert nem mert elmenni táppénzre, félt, hogy kiba***ák. Ide sorolnám azt is, hogy a legtöbb cég nem szereti váltogatni az embereit, az emberek meg nem szeretnek vándorolni.


2. Amint megüresedik egy adott állás, a vezető már tud egy ismerős (ismerősének az ismerősének az) ismerőséről, aki kifogástalan lenne a pozíció betöltésére, így vele veszi fel a kontaktot elsőként. Vagyis hirdetésben nem is láthatod ezt az állást, mert el sem jut publikus szintre.


Én jelenleg egy hónapja vagyok munkanélküli, de már nem bírok önmagammal. Javarészt éjszakai életet élek szabadidőmben, szóval mihamarabb bevételt kell maximalizálnunk! Valamelyik nap kiszámoltam, havi 150 000 HUF-ra minimum szükségem van, hogy megvalósítsam rövidtávú terveim jelenlegi életmódom mellett.

Most megyek inni; addig írj valami szépet, majd holnap elolvasom! :D

2011. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!