Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy jogász-közgazdász erős...

Egy jogász-közgazdász erős angol nyelvtudással tud munkát vállalni Londonban?

Figyelt kérdés
Kíméljetek meg a "Mekinél igen.." típusú válaszoktól. Kösz.
2011. júl. 25. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Közgazdászként 100% hogy nem.
2011. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért van ott, hogy jogász-közgazdász. Két diploma.
2011. júl. 25. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, hogy az angolszász jogrend mennyire más, mint a mi német típusú jogrendünk, amit tanultál. Uh szerintem magyar jogi diplomával legfeljebb olyan ügyvédi irodáknál, tanácsadó cégeknél lehet kezdeni valamit, akiknek az ügyfelei az angol-magyar kapcsolatokban érdekeltek. Tehát pl. itteni cégalapítás, számviteli jogszabályok, perképviselet, adózás, stb. Na ilyet kifogni, matematikailag az esélye sejtheted mennyi.

A közgazdász diploma akkor már nemzetközibb, de őszintén szólva én még nem hallottam fiatal magyar közgazdászról, aki a szakmájában tudott elhelyezkedni. Persze lehet rá példa, de nem ez a jellemző sajnos. Úgy tudom hogy a city-ben óriási a konkurencia, tehát rengeteg közgazdász, matematikus, bankár van pl. a volt gyarmatokról, anyanyelvi szintű angollal és profi szaktudással. Kelet európaiak nem igazán rúghatnak labdába. De hát próba szerencse mondják...

Szerintem abban több pláne van, hogy itthon helyezkedsz el multinál és azon keresztül próbálsz külföldre menni. Így több ismerősöm dolgozott már külföldön.

2011. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Londonban ilyen pozícióban nem találsz K Európait.. Amúgy a jogász diploma egyenlő a nullával, már 5 éve se lehetett vele elhelyezkedni. A közgázzal tudsz valamit kezdeni, de nem Londonban..
2011. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jogászként még annyit sem,mint közgazdászként!

Honosítani kellene diplomád!

2011. júl. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ha nemzetközi jogász diplomád van akkor igen,nehezen de nem lehetetlen. Közgazdaság azt nem tudom. De az erős angol nyelvtudás nem elég...legalább egy nyelvet még tanulj meg mellé...És 80-90%-ban azon múlik, hogy mennyire jól tudod magad eladni, mint bárhol máshol!
2011. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!