Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanácsok, hogy legközelebb el...

Tanácsok, hogy legközelebb el ne bakizzam?

Figyelt kérdés

Az alapvető problémám az, hogy hatalmas nagy gondjaim vannak a szemtől-szembe szituációkkal. Én csak levélben vagy telefonon keresztül tudok kommunikálni. Ez csak azért van, mert alapból izgulós remegős vagyok, ha akár a közértben is beszélni kell vkivel. Nem is tudom olyan kellemetlen-kényelmetlen.

Rájöttem, hogy a call center az tényleg nekem való állás lenne, hiszen a munkaidő zömében telefonon keresztül kell kommunikálni.

A napokban beadtam egy pályázatot ilyen állásra. Azt hiszem még szerencsésnek is mondhatom magam, hogy behívtak állásinterjúra, de szerintem nem sikerült :(

Kaptam mindenféle kérdéseket: "Meséljen kicsit magáról, mintha még nem is láttam volna az önéletrajzát"

"Ön szerint milyen egy jó értékesítő?"

"Mik a rövid- és hosszútávú céljai?"

"Mi volt élete legmeghatározóbb pillanata?"

És még egy csomó kérdés, amikre csak hebegve-habogva tudtam válaszolni. Kivéve az utolsó kérdést, válasz: Megszülettem-férjhez mentem-leérettségiztem. A többire tényleg csak nyögve-nyelve mondat akkora hülyeségeket, hogy így utólag belegondolva biztos nem adnék állást magamnak. :(

Olyan volt az egész, mintha legalábbis a diplomamunkámat kéne megvédeni. Nagyon nem bírom a vizsga szituációkat.

Anno iskolában is, hiába tudtam az anyagot, ha felelni kellett, akkor kegyelemmel hármast kaptam. De írásban mindig 4-es, 5-ös voltam.


2011. júl. 28. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezen a felkészülés könnyen segít. Emlékezz vissza a kérdésekre, fogalmazd meg rá a választ, írd le, azután gyakorold sokat hangosan. El is játszhatsz interjú szituációt valakivel.

Neten is találsz egy csomó tipikus interjú kérdést, van ahol válaszokat is írnak, de vigyázz hogy azért ne legyél sablonos.

Izgulni persze akkor is fogsz, amúgy sztem mindenki izgul ilyen szituban, de legalább ott lesznek a fejedben a válaszok.

Amúgy én holnap megyek, éppen gyakorolok, de azért be vagyok ám tojva rendesen :D

2011. júl. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!