Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kielbe (Németország) mennék...

Kielbe (Németország) mennék dolgozni ismerős által, mennyi esélyem van hosszabb távra nyelvtudás nélkül kinnmaradni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 31. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

nem sok! ezerszer leírtuk, hogy a külföldi munkavállalás alapfeltétele a jó nyelvtudás!


egy darabig elvegetálsz, de normális munkát nem kapsz a nyelvtudás hiánya miatt, így azonban megélni is nehéz lesz, nemhogy félre is tenni!

2011. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdj el németül tanulni...Az Eszem megáll hogy az emberek nyelvtudás nélkül kimásznak németbe....Sokszor elmondtunk már, hogy kell nyelvtudás, és még mindig van aki nem fogta az adást...


Ha bajod esik, egyéb..hogy a p--ba fogod közölni azt valakivel? Vagy az ismerős éjjel-nappal az óvóbácsid lesz?


Bocs az offért, de döbbenetes.

2011. aug. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ott lógsz a nyakán, amíg terhére nem leszel.


Aztán meg jön a csodálkozás, hogy jénahát. Te alkalmaznál egy moldávot, akiről semmit nem tudsz és még beszélni se .


Már elmúlt a 2002-2007es időszak, amikor tárt karokkal várták az auslandereket.

2011. aug. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Azért ne tántorítsanak el az eddigi válaszok...

Ha eleve dolgozni mész, akkor gondolom olyan a hely, ahol nem várják el tőled a nyelvtudást. Az elején, ha számíthatsz az ismerősödre, akkor az jó, mert a mindennapi életben is el kell majd boldogulnod, nem csak a munkahelyen.

Aztán ha már itt vagy, feküdj rá a tanulásra, és ragadj meg minden lehetőséget a gyakorlásra, ha úgy tervezed, hogy itt is akarsz maradni.

A lehetetlen nem létezik...

2011. aug. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 melitin válasza:
Menj ki, feküdj rá a Német tanulásra, nézd sokat a Német TV-t, és hamarosan menni fog. Ott senki nem kér tőled nyelv vizsgát, csak beszélni kell tudni. Beszélni viszont beszélj! Az fontos, úgy tanulsz. És nem fognak kinevetni ne aggódj. Jobb ha rosszul mondod, mint sehogy. Általában elég toleránsak a németek. Én is így kezdtem valamikor, én magam sem gondoltam volna, milyen hamar bele jövök.
2011. aug. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért azt ne gondold, hogy a nyelvtudás olyan, mint a kosz, hogy csak rád ragad, ha nézed a tv-t.

Attól, hogy kint él valaki, még soha nem fog megtanulni, a német az olyan nyelv, hogy a nyelvtant elég nehéz megérteni tanár nélkül, aki elmagyarázná mi miért van. Beszzéltem kint magyarral aki 10 éve élt kint volt kőműves és nem tudott németül, de legalább megélt a munkájából.

2011. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!