Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ma Magyarországon...

Josek kérdése:

Szerintetek ma Magyarországon mennyit kéne keresni hogy normális életet lehessen élni? Mármint nem egyik naprol a másikra, hanem kitart a következö havi fizetésig

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ilyen árak mellett 400 ezer forint az, amire azt lehet mondani hogy TALÁN kitart hónap végéig. Egy teljesen átlagos kétgyerekes család teljesen átlagos igényeit vettem figyelembe (étel, közüzemi díjak, autó üzemanyag, közlekedés stb.)
2011. aug. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz hogy ne legyen probléma bármikor egy fogorvos,egy elromlott háztartási gép,tv,vagy bármi,hogy normálisan lehessen élelmet vásárolni,ruházkodni,néha szórakozni,vagy esetleg étterembe menni,gyerekeket nevelni,kirándulást,tankönyveket,stb..fizetni,kocsit fenntartani,és még el is tenni,takarékoskodni,ehhez bizony nettó 500 ezer szerintem.De Én már a 300 ezernél is csapkodnám a seggem a földhöz örömömben...
2011. aug. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Azért az szomorú, hogy a mai magyar megélhetés már csak egy ilyen elvont, Földtől elrugaszkodott kategóriába fér bele...
2011. aug. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
130 000ft-nak már nagyon örülnék
2011. aug. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én akár 100-15 ezer körüli fizetéssel, sőt most már akár kevesebbel is beérném, csak legyen munka.
2011. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

4-500E körül már normális lenne

5-800E körül már lehetne élvezni is az életet

800- tól meg már jöhet a luxus


én ezt egy normál 2 gyerekes családra értem

2011. aug. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem legalább a duplájának kéne lennie a mostani fizetéseknek ilyen árak mellett.

Minimálbér 150e

Egy Szakmával, Érettségivel, OKJ-val 200-400e

Diplomával 500e-től felfele

Ennél már talán mindenki kényelmesen tudna élni, megengedhetne magának dolgokat. Van aki többet, van aki kevesebbet.

2011. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 200-at keres és hó végén csírázott krumplit eszünk ha más nincs a hűtőben, mert 102-t elvisz az anno 48ezer körüli lakáshitel...

Én az orvosira járok, gondolom nem kell részleteznem a könyveim árát...

Húgom gimnazista, most jön majd neki az érettségi és egy nyelvvizsga se olcsó.


Sztem olyan 400-zal már tök jól ellennénk, mondjuk anyum plusz 50-nel is nagyon happy lenne, mert anno így csábították el az új helyre hogy majd kap fizetésemelést /1 éve/ vagy az is jó lenne ha az apám rendesen fizetné a 40000-es gyerektartást ahelyett hogy az új családjával Bulgáriába megy nyaralni all inclusive...


bakker úgy buliznék minden héten, vagy hétközben mint régen tiniként...:(

2011. aug. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nettó 200-tól el tud lenni egy fő, 400-ból meg egy 1-2 gyerekes család. Minél többen vagytok, annál több felé oszlik a megélhetés, pl. a rezsi tipikusan. Egy befűtött lakásban mindegy, hogy 1 vagy 4 ember lakik, így értem. Nem exponenciálisan nőnek a kiadások.


Túl nagyok az igények, az a helyzet, olyanokat írnak be emberek "alap"-nak, hogy az hihetetlen. Mindenki írjon háztartási naplót, hogy mire mennyit költ, és racionalizálni kell. Ha nem tudsz többet keresni, költs kevesebbet, ez van. A r*hadék svájcifrank hitelekről most nem beszélek, az tényleg szivatás, mindenkinek.

2011. aug. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint tehermentes saját házban 4 emberre 700ezer forint tökéletesen elég, megfelel az összes felsorolt kritériumnak. Mondjuk ez nálunk négy felnőtt ember bevételéből jön össze (két kereső, két nyugdíjas).
2011. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!